«Християнська етика» у школах Рівного: чи можливо змусити?

2366 0

Ми у соцмережах:

«Християнська етика» у школах Рівного: чи можливо змусити?

Після зустрічі з представниками релігійних конфесій міський голова Рівного Олександр Третяк вийшов з ініціативою — зробити християнську етику обов’язковим предметом шкільної програми. Комусь така ініціатива сподобалася, а хтось висловлюється категорично проти. Втім, відомо, що на Рівненщині й зараз вивчають такий предмет у школах майже 20 тисяч учнів. Уроки проводять вчителі, які проходять спеціальну підготовку, а школярі відвідують їх винятково з дозволу батьків.

Олександр Третяк, міський голова:

Моя зустріч з представниками церков була доволі продуктивною. Вони звернулися до мене з проханням зробити прозорим механізм прийняття рішень. Адже дуже багато питань, які стосувалися християнської етики, ухвалювалися непрозоро. Тому й християнську етику залишили на задвірках. Через це представники церков закликали підтримати ідею викладання християнської етики у школах. Цей предмет наразі доступний у варіативній частині шкільної програми. Тобто за бажанням батьків цей предмет можна викладати. Зараз стоїть питання про те, чи варто вводити його в обов’язкову частину шкільної програми.

Галина Кульчинська, колишня заступниця міського голови з питань освіти:

Міський голова та міське управління освіти — це не Міністерство освіти. Вони не можуть затверджувати і погоджувати загальноосвітні програми. Християнська етика у школах Рівного є. Однак вона вивчається винятково за вибором батьків на факультативі. У 26 рівненських школах батьки побажали, і християнську етику вивчають факультативно. Це близько 7% дітей. Якщо є заяви батьків, які дають на це згоду, тоді — будь ласка. Ніхто не зможе примусити батьків та зробити цей предмет обов’язковим, бо це буде порушення законів України.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також