Хто хоче захопити землю на головному майдані Рівного?

4365 0

Ми у соцмережах:

Хто хоче захопити землю на головному майдані Рівного?

Не уперше кмітливі й спритні громадяни вигадують спосіб захоплення землі у Рівному. Але реалізувати задум вдається, як правило, людям, які не тільки мають гроші на землю, а й «зв'язки». Ну кому, скажіть, із рівнян спала б на думку ідея купити клапоть землі на майдані Незалежності? А головне — хто б їм це дозволив! Микола Братащук із села Бригадирівка, що у Радивилівському районі, вочевидь, впевнений у позитивному вирішенні свого прохання. Четвертого січня він подав заяву до міського голови Рівного, в якій просить дозволу на приватизацію земельної ділянки на майдані Незалежності.

Прохід між 9-поверхо­вим будинком на майдані Незалежності та 5-поверхівкою одразу за ним, в якій розташована аптека, уже давно загороджений плитою в дірочку, яка колись, напевне, вважалася декоративною. Над цим «декором» є перекриття.

На початку 2019 року директор товариства «Трейд Системи» Микола Братащук купив цей навіс у компанії «Рівнефармація» і через державного реєстратора Мирогощанської сільради Дубенського району Оксану Чернацьку зареєстрував його як об’єкт приватної нерухомості площею 28,8 квадратних метра, яка розташована у Рівному на майдані Незалежності, 3. А через рік, у січні 2020-го, Братащук як новий власник навісу звернувся до міського голови з проханням надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою для відведення земельної ділянки під навісом у власність шляхом викупу. Навіс планує реконструювати під кафе.

— Це не перший випадок, коли намагаються реєструвати у Рівному щось подібне, — коментує міський голова Рівного Володимир Хомко. — Домовляються з реєстратором, який іде на навмисне порушення закону і реєструє навіс як нерухоме майно у той час, коли до нього є відповідні вимоги, є визначення поняття, що таке нерухомість. І коли це вже оформлено, оформлюється земля. А земля — це капітал, можна будувати кафе чи інший об’єкт. Це небачене нахабство!

Очевидно, що ми подаватимемо в суд і будемо чинити супротив усіма силами. Я вважаю, що за цим хтось стоїть, людина недурна і впливова, і про це громадськість має знати. Я хочу, щоб не було жодного шансу це зареєструвати, бо вважаю цей випадок однозначно кримінальним.

Юрист товариства «Трейд Системи» п. Володимир, який не назвав свого прізвища, підтвердив, що ініціатором цього будівництва був Микола Братащук і що компанія має намір будувати у межах навісу кафетерій. Чи є під землею комунікації і чи можна на цьому місці будувати, ще не вивчали, але якщо виявиться, що не можна, то поставлять тимчасову споруду.

До речі, на тому місці у 2015 році вже стояла тимчасова споруда — кіоск «Сніжинка», в якому торгували морозивом та цукерками. І тоді цей кіоск дуже хвалив міський голова, а архітектори називали пілотним проектом з приведення малих архітектурних форм у Рівному до одного зразка. І дякували підприємцю, який, наголошуали, за власний кошт розробив на нього проектну документацію. Та невдовзі той кіоск зник. Прізвище підприємця, якому надали право торгувати в цьому привабливому місці, так і не назвали. А чому зник кіоск, чиновники пояснили просто: «це ж був тільки зразок!». Згодом на тому місці знову почали торгувати морозивом, але не з кіоску — а з морозильної камери під парасолею, яка там і досі стоїть.

Тож саме ця земля і може стати приватною власністю. Але хто ж такий Микола Братащук, який зазіхнув на цю землю? Виявилось, що не належить він до дуже багатих і дуже впливових, на яких натякав у своєму коментарі міський голова.

У 2015 році він був безробітним мешканцем села Бригадирівка Радивилівського району, мав там телятник та будинок тваринника, а ще вантажний ЗІЛ та саморобний причіп до нього. Такі дані вказано було у його декларації, яку він подав, балотуючись в цьому ж році до Радивилівської районної ради від партії БПП. Братащук таки став депутатом райради. А перед тим значився як помічник на громадських засадах народного депутата Олександра Дехтярчука, обраного у 2014 році від округу №154 від Блоку Петра Порошенка.

Після депутатської та помічницької діяльності справи у Миколи Братащука, схоже, пішли краще — став власником і директором ТОВ «Трейд Системи», яке зареєстроване у 2017 році у Рівному на вулиці Курчатова. Щоправда, жодних доходів від її діяльності в декларації за 2018 рік не вказав. Що також наводить на думку, що в операції з навісом-«нерухомістю» на землі у центрі Рівного п. Братащук відіграє не головну роль.

Світлана Федас.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також