Рівняни хочуть більше кінотеатрів

1601 0

Ми у соцмережах:

Рівняни хочуть більше кінотеатрів

Електронна петиція на сайті Рівненської міської ради з проханням «посприяти поверненню у Рівне кіноцентру мережі Multiplex або відкриттю хоча б ще одного кінотеатру будь-якої іншої мережі» за один день зібрала необхідні для її розгляду 300 підписів. Автором петиції вказана Корнуелла Мудра. За п’ять років, відтоді як на сайті міської ради запровадили електронні петиції, ще жодна так швидко не набрала необхідної кількості голосів.

І справді, у Рівному залишився лише один кінотеатр — «Україна», що на майдані Незалежності. Декілька років тому в місті був ще один — кіноцентр «Ера» на вулиці Гагаріна, який діяв у будівлі відомого ще з радянських часів кінотеатру «Аврора».

У 2010-му він відкрився, а навесні 2018-го — закрився. Тоді комерційний директор мережі обіцяв, що на цьому «Ера» не прощається з глядачами, а шукає інше місце для кінотеатру. Однак «Ера» свою роботу в Рівному так і не відновила, а в будівлі колишнього кінотеатру розпочалася реконструкція під супермаркет, яка й досі не завершилася. Начебто у компанії «АТБ-маркет», нового власника будівлі, виникли проблеми, бо до супермаркету є багато вимог, тому довелося переоформляти документи.

— Що означає «повернути кінотеатр», якщо він ніколи не був міським? — міркує Володимир Хомко. — Фонд держмайна у 2000 році продав будівлю кінотеатру «Аврора», як державну власність, у приватні руки. Повернути місту означає викупити, для цього власник має захотіти продати, а він не збирається це робити. Кінотеатрів буде стільки, скільки їх потребуватимуть у Рівному. Це як з магазинами, яких, кажуть, у нас забагато — але їх стільки, скільки є покупців. Немає виручки, немає магазину. Так і кінотеатр. Якщо є попит, найближчим часом у місті будуть нові кінотеатри.

Чи відкриється кіноцентр «Ера» у Рівному в іншій будівлі? Це запитання, каже міський голова, не до нього, а до нинішнього власника мережі. Якщо власник як бізнесмен вважатиме, що йому це потрібно і вигідно, то відкриє. Принаймні міська рада пропонує великим мережам розглянути можливість відкриття у Рівному ще одного кінотеатру.

А чи мешкає у Рівному громадянка Корнуелла Мудра, яка вказана як авторка петиції? Хтозна. Електронна петиція є особливою формою звернення громадян до міського голови, яке не завжди гарантує вирішення порушеного питання, оскільки не завжди перебуває у компетенції міської ради. За словами речника міського голови Миколи Прокопчука, автори не менше половини петицій на сайті міськради вказують дані про себе, за якими їх не можна ідентифікувати, наприклад, вказують вигадані прізвища та неіснуючі номери телефонів.

Світлана Федас.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також