Кінець епохи Хомка? Чому 74 відсотки рівнян хочуть нового голову міста

4377 0

Ми у соцмережах:

Кінець епохи Хомка? Чому 74 відсотки рівнян хочуть нового голову міста

2020-й — рік місцевих виборів. Рівняни обиратимуть депутатів міськради та міського голову. І хоча до перегонів за місця у владі ще більш як дев’ять місяців, однак вже сьогодні очевидним є той факт, що запит на зміну міської влади, зокрема міського голови, у Рівному — надзвичайно високий.

Нагадаємо, що у 2015 році Володимир Хомко втретє поспіль був переобраний міським головою Рівного. У другому турі за нього проголосували 36852 виборці. А в 2010-му чинний голова набрав 60,7 тис. голосів, тобто майже удвічі більше. Це свідчить про те, що з кожними виборами підтримка Хомка стрімко падає. І до цьогорічних місцевих виборів, що мають відбутися наприкінці жовтня, за різними соціологічними опитуваннями, міський голова підходить лише із 14% особистого рейтингу. Хоча до осені і цей рейтинг може суттєво знизитися.

За даними п’ятого Всеукраїнського муніципального опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту, абсолютна більшість рівнян (74%) планує обрати нового міського голову на прийдешніх місцевих виборах.

У результатах опитування, опублікованих на сайті «Рейтингу», вказано, що Володимира Хомка підтримує лише 14% рівнян. Тим часом 74% мешканців міста хочуть нового міського голову, 30% з них — готові відсторонити Хомка від посади просто зараз.

Такий невисокий рейтинг поки ще чинного міського очільника насправді не є чимось дивним. Адже згідно з даними аналітичного проекту «Слово і діло», Володимир Хомко — другий у рейтингу безвідповідальності серед керівників українських міст. Рейтинг безвідповідальності рівненського голови становить 32%, більше тільки у міського голови Харкова Геннадія Кернеса — 35%.

Також Хомко увійшов до п’ятірки голів, які найбільше провалили виконання своїх обіцянок, даних виборцям.

Однак найбільш красномовно обіцянки міського голови демонструє нинішній стан інфраструктури міста Рівного з його транспортними та сміттєвими колапсами, дорогами, ідеальними для зйомок фільмів жахів, станом Басівкутського озера та річки Устя та ін.

Про готовність змістити Хомка із посади голови вже заявили у місцевій команді президента України Володимира Зеленського. Наразі найголовнішою інтригою залишається на кого зроблять ставку у провладній партії. Від «Слуги народу» може бути людина, яку ми досі не бачимо у медійному полі або, навпаки, — відома рівнянам, але така, яку наразі відкрито не пов’язують зі «Слугою народу» — наприклад, Віталій Герман, Сергій Гемберг, Роман Курис, Дмитро Соломчук та ін.

Окрім нового Зе-кандидата, вибороти перемогу в Хомка можуть більш звичні для рівнян політики — зокрема, Олексій Муляренко, Олександр Курсик, Богдан Гапяк, Олексій Бучинський, Святослав Євтушенко.

Щоправда, дуже ймовірний сценарій, коли Володимир Хомко не буде балотуватися на майбутніх виборах. І зробить ставку на когось іншого. Того, хто пообіцяє йому тихе та спокійне життя на пенсії.

Хомку ж, кажуть, головне, щоб той, хто прийде після нього, не почав аудиту його діяльності. Припускають, якщо копнути трохи глибше, то рівняни зрозуміють, як їхніми грошима розпоряджалися. Для Хомка це, звичайно, невигідно. Йому потрібно, щоб наступник не дуже глибоко ліз у його схеми.

Як бачимо, на нас чекає цікавий та захоплюючий політичний рік. Але найголовніше — це те, що які б кандидати не були у списку на посаду міського голови, вибір — за самими рівнянами. З усього видно, що для декого нинішня осінь може виявитися останньою у владному кріслі.

Олена ІВАНЮК.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також