04.11.2015 16:22 Адміністратор
2132
0
Вибори завершилися проте учасники політичного процесу не розслабляються. Готуються тонни інформаційного бруду, провокації та взаємні звинувачення у всіх смертних гріхах. Попереду боротьба за найважливіше – посаду голови обласної ради. З шести партій, які представлені в обласній раді, реально боротимуться за трон лише дві, інші максимум на що можуть розраховувати — виторгувати посаду заступників, голів комісій або просто обмежитися лояльністю новообраного керівника. Є ще варіант — засісти в опозиції, однак ніхто не хоче програвати, тому торгуватися будуть усі.
Михайло Кириллов
Новий склад обласної ради поки достовірно не відомий, адже ще є більше двох тижнів, щоб нинішні обранці визначилися. Нагадаємо, що новий закон дозволяв балотуватися одразу в кілька рад, як то районну, міську, обласну. Відтак, нині в обласній раді чимало тих, хто потрапив і туди й туди, тепер мають прийняти остаточне рішення — де працювати для виборця. Відтак, остаточний список буде сформовано в кінці листопада. Попри це, кулуарні домовленості ведуться на всіх рівнях і тут маємо як явних фаворитів, так і прізвища тих, хто потенційно міг би бути, але не стане головою облради в силу тих чи інших обставин.
З шести політичних партій реальну боротьбу вестимуть лише БПП "Солідарність" та ВО "Батьківщина". Інші - Радикальна партія Ляшка, "Свобода", партія "Конкретних справ" та в меншій мірі УКРОП - можуть розраховувати хіба що на посади заступників чи голів комісій.
І якщо в "Батьківщини" лише один кандидат - Микола Кучерук, який відкрито заявляє, що хоче стати головою облради, то в "Солідарності" претендентів вистачить на баскетбольну команду: Михайло Кириллов, Юрій Благодир, Віталій Чугунніков, Олександр Данильчук і довгожитель облради Валентин Крока. Щодо останнього, то цей чоловік хоч і має неабиякий досвід у місцевому самоврядуванні й справді витали чутки про нібито його бажання очолити раду, та у нього недостатньо впливу і ресурсів. Якщо говорити про Олександра Данильчука, то він міг би поборотися - інформаційну кампанію, можливо, програв би, але треба віддати належне - він вміє вести переговори і має достатньо ресурсу та впливу. Однак в розмовах з колегами він відверто зазначає, що має бажання повернутися на роботу до Києва, і нині активно працює у столиці в цьому напрямі.
Юрій Благодир
Що стосується нинішнього голови ОДА Віталія Чугуннікова, то повірити в те, що він відмовиться від найвищої посади в області заради головування в раді - абсурд. На підтвердження цього - відсутність будь-яких домовленостей між новообраними депутатами щодо підтримки Віталія Чугуннікова. Більше того, як ми інформували раніше, Віталій Чугунніков, голова облдержадміністрації, а заодно і перший у списку кандидатів БПП "Солідарність" в облраду, намагався переконати голову облорганізації "Батьківщини" Миколу Кучерука в тому, що на посаду голови обласної ради треба підтримати Юрія Благодира, який пройшов у раду за підтримки президентської партії. Саме прізвище Благодир на устах багатьох учасників кулуарних домовленостей щодо посади голови обласної ради.
Тут варто згадати епічний програш Аграрної партії, якій не вистачило кілька десятків голосів, щоб подолати 5% бар'єр для проходження в облраду. Подейкують, що саме екс-"регіонал" Юрій Благодир був найбільше зацікавлений у тому, щоб Віктор Матчук з аграріями пройшли в раду. Більше того, на правах анонімності один з працівників обласного штабу БПП "Солідарність" розповів, що в ніч підрахунку голосів Віктор Матчук чимало часу провів у штабі конкурентів, тобто в БПП й саме з Юрієм Благодирем, розраховуючи на позитивний результат, обговорювали можливі варіанти боротьби за посаду голови. Однак аграрії недотягнули. Це дозволило ще одному реальному кандидату на посаду голови облради Михайлу Кириллову ввести до ради двох своїх людей, які за будь-якого розкладу орієнтуватимуться лише на нього. Це журналіст Юрій Шарманський, який став депутатом від "Солідарності", але є і був у команді нинішнього голови облради. Та представник партії "Конкретних справ", яка, до слова, є політичним проектом ще чинного депутата облради Богдана Файфури, політичного товариша Михайла Кириллова. Вказує на це те, що під час виборчої кампанії стратегічну, інформаційну, штабну та польову роботу вели та курували деякі люди з оточення Михайла Кириллова. А Світлана Богатирчук-Кривко, як перший номер списку, є формальним лідером, яка погодилася на свою роль, щоб не зникнути з політичної арени області. Крім того, за інформацією з достовірних джерел відомо, що Михайло Кириллов вже провів переговори з радикалами і, кажуть, успішно.
Тож маємо трьох реальних претендентів, які, з огляду на останні новини, будуть по-різному вести боротьбу.
Представник "Батьківщини" Микола Кучерук, який в політичних колах має прізвисько "Бульдозер", відповідно до свого іміджу, газує вперед, не розігруючи хитромудрих комбінацій. Аргумент у нього один: ОДА очолює представник від БПП, тож щоб не було узурпації влади і відбувалися прозорі процеси, треба обрати голову обласної ради від ВО "Батьківщина". Про це заявив Кучерук на прес-конференції.
Чи є в нього шанси? Є, але лише у випадку, якщо президентська сила не знайде консенсусу й до останнього від "Солідарності" на посаду претендуватимуть і Благодир, і Кириллов. Тоді, зібравши докупи радикалів, УКРОП, "Батьківщину" та "Свободу", можна назбирати 39 голосів при необхідних 33-х. Однак нібито є вказівка з Адміністрації президента - головою облради має стати саме представник від партії Порошенка, і для реалізації цього плану мають бути використані всі важелі впливу.
Тож, очевидно, ми станемо свідками не просто боротьби, а справжнісінької війни між двома фігурами, які хоч і стали депутатами від однієї партії, але кардинально відрізняються один від одного.
Юрій Благодир - людина системи, яка знайшла собі місце і у фракції Партії регіонів у Верховній Раді, і голосувала за диктаторські закони, а потім, ніби нічого й не трапилося, влилася в президентську партію, щоб нині вести боротьбу за посаду голови обласної ради.
Михайло Кириллов - людина Майдану, яка за півтора року перебування на посаді голови обласної ради встигла зробити достатньо помилок, водночас має за плечима й чимало досягнень.
Максим ЮЩИШИН.