Коні та поліція у Рівному

1530 0

Ми у соцмережах:

Другого липня під час урочистостей на майдані Незалежності правоохоронці показали, який вигляд може мати кінний екіпаж

Незабаром у Рівному поліцейські гарцюватимуть на конях, переслідуючи злочинців. Ідеєю створити кінний патруль загорівся особисто начальник поліції області Олексій Камишанський. Так само, до речі, як і його попередник Богдан Керницький, що був на цій посаді 20 років тому. Кінну міліцію тоді створили, але ненадовго — Керницького перевели в іншу область, а його наступник виявився байдужим до коней. Тож це буде вже друга спроба залучити коней до патрулювання Рівного. А допоможе поліції в реалізації задуманого кінний клуб «Патріот», який в Козлині заснував колись все той же Богдан Керницький — і тренуватимуть вони на своїй базі коней, і годуватимуть.

А чому не у власних конюшнях? Адже 10 гектарів землі на вулиці Київській у Рівному, біля урочища Сосонки, місто майже 20 років тому віддало цьому відомству в користування саме для облаштування бази для кінного підрозділу. А тому, що поліцейське управління збирається будувати тут не конюшні, а котеджі.

Олексій Камишанський, керівник поліції Рівненщини, каже, що будувати конюшні, наймати конюхів, доглядати за кіньми поліція не буде:

— Ми пропрацювали це питання з Федерацією кінного спорту, вони беруть це на себе. Тобто в своїх конюшнях вони будуть утримувати наших коней, тренувати їх, обслуговувати, годувати, поїти. Витрат — приблизно 5 тисяч гривень на одного коня в місяць. Якщо плануємо два, то це десь 10 тисяч гривень потрібно на утримання цих коней. Це початковий такий розрахунок. Зараз ми пропрацьовуємо, щоб ще якийсь варіант був, щоб було дешевше.

Денис Косак, директор клубу «Патріот», керівник Федерації кінного спорту Рівненщини:

— Для охорони громадського порядку не потрібен вибагливий кінь. Для такої тварини в день потрібно 6–7 кілограмів вівса та 10–12 кілограмів сіна. Плюс утримання і огляд лікаря. П’яти тисяч гривень цілком достатньо на одну тварину. Крім того, ми не ставимо за мету заробляти на цих послугах. Якщо можемо бути корисними рівнянам, то ми це зробимо. Я підтримую цю ідею, тому що вона працює в Житомирі, Києві, Харкові.

Багато хто говорить — навіщо коні, якщо є велосипеди. Так, організувати велопатруль набагато легше, але ж велосипедами не всюди проїдеш. І коні швидші. Крім того, кінна поліція дуже ефективна у випадках розгону масових бійок, наприклад, між футбольними фанами. Бачачи масивну тварину, яка насувається на них, у правопорушників одразу пропадає бажання кидати запальні суміші і битися.

Богдан Керницький, генерал поліції:

— Це дуже хороша ідея — запровадити кінне патрулювання в Рівному. Досвід іноземних країн, а такі патрулі є в Іспанії, Німеччині, Франції, доводить, що це виправдано. Якщо є на це кошти, чому б і ні? Нинішній керівник поліції області мислить дуже прогресивно. От тільки, чи вистачить 5000 гривень на обслуговування одного коня в місяць? Насправді, вважаю, це обходиться дорожче. Вважаю також, що двох коней навіть для початку недостатньо. Має бути мінімум шість. Адже тваринам, як і людям, потрібен відпочинок. Кінь має бути спокійним насамперед, щоб не боявся різних екстремальних ситуацій, пострілів, вигуків. Такі коні і вершники проходять спеціальні тренування.

Начальник поліції Рівненщини каже, що більш детально до теми кінного підрозділу можна буде повернутись за кілька тижнів, коли вивчать думку рівнян. Він також додав, що спілкувався на цю тему із колегами з Києва та Дніпра, де є такі підрозділи. Там, каже, запевнили, що кінна поліція себе виправдовує під час патрулювання масових заходів.

Дарина Гузенкова.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також