
Така водна реабілітація позитивно впливає як на фізичний, так і на психологічний стан бійців.
Понад три місяці тому Рівненщина стала одним із перших регіонів, де запрацював басейн для поранених бійців.
- Під керівництвом професійного та досвідченого тренера вони пропрацьовують негативний прожитий досвід минулого, відновлюються фізично та ментально, - пояснюють в обласному управлінні поліції.
«Завдяки водній реабілітації наші захисники та захисниці адаптовуються до нових фізичних можливостей та повертають почуття контролю над своїм тілом. До прикладу – рівненський вибухотехнік Олександр Ємець, який під час розмінування Харківщини у жовтні 2022 отримав тяжкі поранення. Через місяць тренувань у басейні у нього покращилося самопочуття та почало краще функціонувати тіло», — зауважив тренер з плавання Іван Бондарець.
Крім того, відносно поранених захисників здійснюють постійну та безумовну психологічну підтримку і поліцейські-психологи Рівненщини, які у своїй роботі намагаються використовувати усі можливі інструменти та ресурси.
«Вода має особливий терапевтичний ефект на нашу нервову систему: в поранених покращується психоемоційний стан, вони відчувають полегшення від напружених думок та мають можливість поспілкуватися з бійцями з таким же травматичним досвідом», — каже начальниця відділу психологічного забезпечення поліції Рівненщини Світлана Демидова.