Коваль хоче знати, чому тисячі мешканців Рівненщини не сплатили земельного податку

8265 0

Ми у соцмережах:

Коваль хоче знати, чому тисячі мешканців Рівненщини не сплатили земельного податку

Понад 66 тисяч громадян та юридичних осіб не сплатитили у нашій області земельний податок. У результаті бюджети громад недоотримали 132 млн гривень.

Більшість, а саме 63%, боргують 388 юросіб із сумами понад тисячу грн; чверть боржників - це 349 громадян, які винні бюджетам понад 10 тисяч грн; 14% - це громадяни із «дрібним» боргом. 

Найбільші суми боргу рахуються у Рівненській громаді – 49,5 млн грн, Сарненській – 16,2 млн грн; Білокриницькій – 9,4 млн грн; Костопільській – 5,2 млн грн; Вирівській – 3,3 млн грн.

Разом з тим, найбільшу кількість боржників зафіксовано у Березнівській громаді – 5148, Острозькій – 4877, Білокриницькій – 3248, Рівненській – 2962, Сарненській – 2940, повідомляє  Департамент агропромислового розвитку Рівненської облдержадміністрації .

Аби зʼясувати причини нарощення заборгованості зі сплати земельного податку, а також організувати заходи для усунення боргів, начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль доручив створити робочу групу із представників облдержадміністрації, податкової та громад.

- Створюємо робочу групу для врегулювання цього питання. Розпочнемо з Березнівської громади, де найбільша кількість боржників. Наголошую, земельний податок зараховується до місцевих бюджетів. Тобто, перераховані кошти забезпечують фінансову самостійність громади, - зазначив Олександр Коваль.

Податкова вимога боржникам не надсилається у разі боргу до 3060 грн (ста вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), заходи, спрямовані на погашення податкового боргу, також не застосовуються. Про право податкової застави щодо таких сум також не йдеться. Водночас, на несплачену суму у встановлений Податковим кодексом України строк, нараховуються пеня та штрафні санкції.

Нагадаємо, що платник самостійно може дізнатись про наявність податкового боргу в такий спосіб:
- здійснивши звірку розрахунків в Центрі обслуговування платників за місцем його реєстрації;
- скористатись власним «Електронним кабінетом платника» за наявності особистого електронного цифрового підпису.
 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також