Майже кожен шостий німець виступає за те, щоб стіна, яка розділяла Східну і Західну Німеччину, було відновлено. Про це свідчать опубліковані дані опитування, проведеного інститутом вивчення громадської думки "Insa-Consulere" на замовлення газети "Thuringische Landeszeitung".
Втеча 19-річного прикордонника Конрада Шумана, котрий просто перестрибнув, кидаючи на ходу автомат, через колючий дріт на своїй ділянці кордону
Згідно з результатами дослідження, 16% респондентів висловилися за повернення Берлінської стіни. В опитуванні, яке було проведено в світлі святкування 25-річчя падіння Берлінської стіни, взяли участь 2020 осіб по всій Німеччині.
Відзначимо, що при опитуванні в 2009 році набагато менше німців висловилися за відновлення стіни — тоді це був кожен восьмий. При цьому, нинішній результат опитування не наздогнав результат 2004 року, коли повернути стіну хотів кожен п'ятий житель об'єднаної Німеччини.
Берлінська стіна будувалася як інженерно-загороджувальна споруда вздовж державного кордону колишньої Німецької Демократичної Республіки із Західним Берліном. Її довжина становила 155 кілометрів, у тому числі 43,1 кілометра в межі Берліна. Її будівництво почалося 13 серпня 1961. В будівництві стіни брали участь тисячі поліцейських, прикордонників, активістів бойових дружин робочого класу. Вони перегородили близько 100 вулиць, що з'єднували східний сектор Берліна із західним, перекрили 95 шосейних доріг, які вели до Західного Берліна з ГДР. Було перерізано також чотири лінії метро і вісім гілок берлінської міської електрички.
Після завершення робіт стіна представляла собою складний комплекс, що включав бетонну огорожу загальною довжиною 106 кілометрів і висотою в середньому 3,6 метра, огорожу з металевої сітки, сигнальну огорожа під електричною напругою, земляні рови, протитанкові укріплення на окремих ділянках, 302 сторожові вишки та інші прикордонні споруди. Огородження були відсутні в місцях проходження кордону по річках і водоймах. Спочатку діяли 13 прикордонних контрольно-пропускних пунктів, до 1989 року їхня кількість скоротилася до трьох. За деякими даними, під час спроби перетнути стіну загинуло близько 200 осіб, стільки ж було поранено і понад три тисячі — заарештовано.
tag:Берлінська стіна