Представники сфери охорони здоров'я з 2021-2025 роки реалізовуватимуть програму контролю за поширенням тютюну на Рівненщині.
Метою ініціативи “Кидай курити зараз” є посилення виконання чинного антитютюнового законодавства та зменшення поширеності тютюну. Адже курці люблять палити на зупинках громадського транспорту, на територіях закладів охорони здоров’я Рівного та в інших місцях, де це робити заборонено.
Речниця патрульної поліції Рівного Іванна Бояківська розповіла, що правоохоронці постійно реагують на порушення:
“За 2020 рік патрульними поліцейськими Рівненщини було притягнуто до адміністративної відповідальності 1887 осіб, а з початку року - 642. У статті прописано про відповідальність за куріння у заборонених місцях, до яких відносяться і дитячий майданчик, і зупинки громадського транспорту, заклади освіти, охорони здоров’я тощо.”
За словами Іванни Бояківської, вік курців стрімко знижується, і серед місцевих навчальних закладів це стає реальною проблемою. Поліцейські вже провели понад 100 бесід та заходів на випередження проблеми.
Загалом було з’ясовано, що у 47% точках Рівного нелегально торгують тютюновими виробами. Зазвичай, там продають сигарети іноземного виробництва.
“Головна профілактика куріння - не починати цього робити,” - закликала директор Рівненського обласного центру громадського здоров’я Людмила Рибчук.
У Рівненському обласному центрі громадського здоров’я нагадали, що ті, хто хочуть кинути палити, можуть перейти за посиланням stopsmoking.org.ua, де отримають необхідну інформацію та допомогу у цьому прагненні.
До того ж, ВООЗ розробила додаток зі штучним інтелектом Флоранс, який як віртуальний медик, працює цілодобово і без вихідних.