Ліхтар біля драмтеатру — на рентген. Бо аварійний

1140 0

Ми у соцмережах:

Ліхтар біля драмтеатру — на рентген. Бо аварійний

Минулої п’ятниці на Театральній площі працівники КП «Міськсвітло» демонтували один з двох старих чавунних ліхтарів перед драмтеатром. Виявилося, що він аварійний і міг становити небезпеку для перехожих. Інший також будуть обстежувати. Ці ліхтарі на площі з’явилися багато років тому, але нинішня зима додала тріщин у конструкції, тож почали відлітати деталі. Міські депутати уже створили тимчасову комісію, яка вирішить, як можна відремонтувати освітлення біля театру.

Володимир Петрів, директор Рівненського облмуздрамтеатру:

— Написав лист до управління культури, в них є відділ культурної спадщини — потрібно розібратися, чи мають ці старі ліхтарі якусь історичну цінність. Можливо, визначити це нам допоможуть і працівники краєзнавчого музею. Чавунні ліхтарі відпрацювали багато років, були на балансі «Міськсвітла» і вже почали становити небезпеку для тих, хто проходить площею. На них погано впливали морози, перепади температур: по металу пішли тріщини, в які потрапляла вода, чавун став дуже крихкий. В результаті відвалилися дві важкі деталі. Тож не стали чекати, коли трапиться нещастя, і цей аварійний ліхтар демонтували. «Міськсвітло» забере його для дослідження, щоб знати, в якому він стані. Можливо, зроблять металоскопію — це наче рентген. Обстежать й інший старий ліхтар. А потім вирішать, що з цим робити — відремонтувати чи, можливо, відлити з металу такі самі нові.

Що мені хотілося б змінити на Театральній площі? Насамперед було б гарно знову посадити там ялини, як ті, що росли там багато років тому і які зрізали під час реконструкції площі. Страшенно не подобається той «акваріум» — скляний дах підземного торгового центру, який псує вигляд театру. Хотілося б також почути думку рівнян: що вони думають про ті дерев’яні конструкції-лавки? Як мені здається, добре виглядають сакури біля театру, які нам подарувало японське посольство — можливо, варто підсадити ще щось. Щодо гранітних сходів з боку каси, то ще восени торік їх демонтували. Цієї весни планували покласти наново, але все залежить від того, коли нам виділять на це кошти з обласного бюджету. Загалом на ці роботи було передбачено трохи менше мільйона гривень. Поки що з них дали лише невелику частину — на демонтаж. На решту робіт піде близько 850 тис. грн. Можливо, потрібно буде ще коригування проєктно-кошторисної документації. Будемо дивитися по ситуації, ми ж розуміємо, що наразі є інші потреби: на минулій сесії облради депутати виділили кошти на територіальну оборону, це питання зараз актуальніше за наше, тож почекаємо.

Але дуже хотілося б, щоб рівняни більше цінували той благоустрій, що для них роблять, — от торік влітку вандали розламали одну з лавок біля самого театру. Дуже прикро, що так буває.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також