У лісі наступила пора дозрівання чорниць, а отже і на Володимиреччині розпочався сезон їх заготівлі. Заготівля чорниць у всі часи була одним із ключових способів заробити реальні гроші для місцевого населення.
ДП «Володимирецький лісгосп» нагадує: збір та заготівля дикорослих плодів і ягід та лікарської сировини проводиться в порядку спеціального використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань на основі виділених лімітів, затверджених органами виконавчої влади та дозволів (лісових квитків), виданих постійними лісокиристувачами (лісгоспами).
Для забезпечення постійного контролю в галузі охорони і збереження побічних лісових ресурсів в процесі їх заготівлі на території держлісфонду ДП "Володимирецький лісгосп" створені спеціальні рейдові групи, до складу яких входять працівники державної лісової охорони спільно з представниками органів місцевого самоврядування, фіскальних, природоохоронних і правоохоронних органів .
В інстаграм -спільноті tipove_sarny показали, як сарненці збирають чорниці у лісі. Виглядає це насправді не дуже весело.
На жаль, намагаючись більше заробити на здачі ягід, люди досі вдаються до таких варварських способів, як гребінки, чим завдають значну шкоду лісовій рослині ( підривають коріння та зривають із куща весь листяний покрив ) . Кущ чорниці від цього всихає, а можливість відновлювати коріння чорниця ще не навчилась, тому від такого виду збирання і зникають ягідники . Таким чином місцеве населення завдає шкоди не лише рослині, а й собі . Адже не секрет, що саме чорниця влітку годує більшість сільських родин .
Працівники державної лісової охорони ДП « Володимирецький лісгосп » нагадують, що, збір ягід механічним та ручними пристроями – заборонений, а за порушення, згідно зі статтею 70 КУпАП, громадянам доведеться сплатити штраф в розмірі від одного до трьох неоподаткованих мінімумів, та за кожен зібраний гребінкою кілограм чорниці додатково нарахувати 272,41 грн. заподіяної лісовим угіддям шкоди .
За заготівлю дикорослих плодів та ягід без відповідних документів будуть застосовуватися штрафні санкції до суб’єктів підприємницької діяльності, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 липня 2008 року № 665 « Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу» .
Від заготівельників ягід, грибів, лікарських рослин вимагають лише одного – дотримуватись Правил пожежної безпеки, не смітити в лісових угіддях, а ягоди збирати без гребінок і пристроїв, що завдають шкоди ягідникам . Ліс – це народне багатство, бережіть його, і він віддячить, вам і майбутнім поколінням.