У Рівненському військовому госпіталі триває лікарська практика інтернів Української військово-медичної академії. Цього року у медичному закладі набираються досвіду двоє молодших лейтенантів, слухачів першого та другого курсів факультету підготовки військових лікарів за спеціальністю «Хірургія».
Під наглядом старших колег стажери виправляють переломи, вирізають апендицити і видаляють пухлини.
Максим Шалавило – родом з Львівщини. Перед тим, як обрати шлях військового хірурга, закінчив Львівський національний медичний університет.
– Лікар вчиться все життя, а лікар-хірург вчиться кожної хвилини. Медицина взагалі багатогранна наука, а військова – особливо, адже вона більш обтяжена обставинами, – каже Максим. – До цього можна додати і специфіку лікування військових пацієнтів, у яких нерідко виникає посттравматичний стресовий розлад. З ними завжди треба знайти спільну мову та переконати в доцільності лікування.
За плечима Володимира Деруна два курси військово-медичної академії. Сам він з Рівненщини і у майбутньому планує пов’язати своє життя із військовою медициною. Рівненський військовий госпіталь привернув його увагу, каже юнак, бо тут чудовий колектив та високий професіоналізм.
– Наше стажування триває два місяці. Нещодавно я повернувся з 61-го мобільного військового госпіталю, що у Маріуполі. Зараз продовжую практику у Рівному, де вже стажувався минулого року. Саме тут я вперше побачив, як оперують поранених, - розповів Володимир.
Провідний хірург Рівненського військового госпіталю підполковник медичної служби Василь Савич розповідає, що досвідчені фахівці медзакладу допомагають стажерам не тільки вивчати тонкощі професії, а й діляться досвідом, набутим у польових госпіталях у зоні ООС.
За останні роки в Рівненському військовому госпіталі лікарську практику пройшло близько двох десятків слухачів першого та другого курсів Української військово-медичної академії.
За повідомленням капітана Олексія Мосейченока з відділення спецкорів Інформагентства Міноборони «АрміяInform» (м. Рівне).