Миємо жалюзі: як допоможе шкарпетка або щипці для стейків

280 0

Ми у соцмережах:

Миємо жалюзі: як допоможе шкарпетка або щипці для стейків

Серед багатьох переваг жалюзі є один мінус — вони накопичують пил. Догляд за ними завдає чимало клопоту. Розповідаємо, як допоможуть почистити жалюзі швидко та просто речі, які є в домі.

Для чищення горизонтальних жалюзі особливо корисні спеціальні щипці. У магазинах продаються готові для використання щипці з накладками з мікрофібри або поролону на кінцях, які замочують у мильному розчині. Є різні конструкції — для чищення однієї, двох і навіть більше смуг одночасно. Пластикові чи дерев’яні жалюзі за допомогою щипців можна чистити, не знімаючи з вікон.

Можна скористатися й підручними засобами, наприклад, щипцями для стейків чи спагеті, закріпивши на них кухонні губки або шматки м’якої махрової тканини. Як варіант, візьміть звичайну шкарпетку, одягніть на руку, змочіть водою з очищувальним засобом, і протріть із двох боків жалюзі.

Дерев’яні та бамбукові ламелі не рекомендують сильно зволожувати, краще струсити з них пил м’якою щіткою або сухою ганчіркою. Пластмасові протирають вологою серветкою — можна змочити її у воді, додавши трохи оцту, лимонної кислоти або засоби для миття посуду.

Для очищення жалюзі від пилу допоможе пилосос — надягніть вузьку щілинну насадку та проведіть між ламелями.

Якщо жалюзі зроблено з матеріалів, які не бояться вологи (алюмінієві чи пластикові), то зніміть із кронштейнів, помістіть їх у ванну, занурте в мильний розчин, дайте бруду розчинитися, потім протріть щіткою або губкою, ополосніть та витріть. Можна й не знімати з кріплень — нанесіть на закриті жалюзі з допомогою пульверизатора мильний розчин на один бік смуги, а потім — на інший. Це зручно робити, якщо жалюзі закриті. Через кілька хвилин протріть вологою губкою.

Тканинні жалюзі важко почистити, якщо вони висять на вікнах. Їх необхідно зняти з карниза, звернути рулонами, замочити у воді з мийним засобом. Через 10–15 хвилин акуратно поступово розгорнути, протираючи губкою. Промити чистою водою, після цього покласти на підлогу, застелену простирадлом, і дати висохнути природним чином.

Спосіб миття жалюзі день-ніч подібний до тканинних. Розправлене полотно замочіть у великій кількості мильної води, залиште на деякий час. Протираючи губкою, поступово намотуйте з обережністю тканину на вал. Ополосніть жалюзі, не відтискаючи, просто дайте воді стекти. Повісьте у вологому стані на вікно для висихання. Прати таким чином жалюзі день-ніч часто не можна, через те що вони мають захисне покриття, яке може стертися.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також