Мільярди на добрі справи

1731 0

Ми у соцмережах:

Мільярди на добрі справи

Колишній рівненський податківець Євген Пухальський вирішив віддати на благодійність сотні мільйонів гривень у разі перемоги над Сбербанком Росії, який не хоче віддавати йому вклад.

Сергій Васинюк та Роман Алексійчук

Сергій Васинюк та Роман Алексійчук
Торік у червні чоловік поклав на річний депозит у відділення в Луганську 300 мільйонів євро. Тепер, коли разом з відсотками уже набігло 324 мільйони, банк всіляко уникає виплат і посилається на те, що гроші треба забирати саме з Луганська, а не з Рівного, де нині мешкає п. Пухальський. Підозрюючи, що його коштом хочуть фінансувати сепаратистів, чоловік вирішив піти ва-банк — подав на Сбербанк Росії до суду, а в разі перемоги вирішив віддати всі ці гроші на лікування тяжкохворих та на благоустрій міста. Він передав своє право на вклад чотирьом організаціям, кожна з яких отримує свою частку коштів — київському благодійному фонду "Допомога заради майбутнього", львівському "Крила надії", рівненській "Скарбниці надії" та Раді голів ОСББ Рівного та Рівненської області. За словами адвоката Сергія Васинюка, це вже друга спроба п. Пухальського подати документи до Рівненського міського суду проти Сбербанку Росії. Адже на першу позовну заяву відповіді досі не отримали. Щоб цього разу служителі Феміди проявили більше патріотизму, минулого вівторка під стіни суду прийшли десятки рівнян, щоб підтримати Євгена Пухальського — у тому числі голови ОСББ та представники благодійних організацій. Ігор Мічуда, почесний голова Ради голів ОСББ Рівного та Рівненської області: — Яким би не було походження цих грошей, для нас це не має принципового значення, якщо людина згодна віддати їх на добрі справи. На ту суму, яку отримає Рада голів ОСББ в разі перемоги, можна реалізувати багато корисних для рівнян проектів. Згідно з договором Євген Пухальський пообіцяв нам 54 мільйони євро, за нинішнім курсом це понад 1 мільярд 250 мільйонів гривень! Фактично, річний бюджет Рівного. Якщо банк справді віддасть ці кошти, ми плануємо витратити їх передусім на енергозбереження та благоустрій міських будинків, на облаштування дитячих майданчиків. Щодня ми з Романом Алексійчуком, який очолює Раду голів ОСББ, допомагаємо створювати у місті нові ОСББ. І перше питання, яке нам задають мешканці — за що вони будить робити капітальні ремонти, ставити лічильники тепла, утеплювати стіни, ремонтувати дахи, підвали, труби? На все це потрібно дуже багато коштів, яких у простих рівнян немає. Люди розуміють, що допомоги від влади чекати марно, бо чиновники часто і з загальноміськими проблемами розібратися не можуть — наприклад, на минулій сесії міськради відкрилося, що у Рівному хтось вкрав чотири земельні ділянки, а депутати та міський голова навіть не помітили цього! Рада голів ОСББ не претендує на функції влади, але маючи на рахунку більше мільярда гривень ми зможемо допомогти рівнянам у багатьох напрямах. В будь-якому разі, виступаючи третьою стороною у суді проти Сбербанку, ми нічого не втрачаємо. Навіть якщо банк і не віддасть депозит п. Пухальському, все одно варто спробувати використати цей шанс заради добробуту Рівного та його мешканців.
Олена РАКС.

Довідка РВ

У період з 2011 року до 30 січня 2014 Євген Пухальський працював у Головному управлінні Міністерства доходів і зборів у Рівненській області на посаді головного державного ревізора-інспектора відділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом. За словами чоловіка, він звільнився з посади через конфлікт з міністром Олександром Клименком. На позачергових парламентських виборах торік безпартійний Євген Пухальський проходив під 102-м номером у списку Радикальної партії Олега Ляшка. Щодо походження 300 мільйонів є різні версії. Однак сам п. Пухальський у коментарі журналістам раніше розповідав, що, по суті, ці гроші йому не належать, а він діяв лише в інтересах офшорної компанії, на що має відповідну довіреність. Проте будь-яку інформацію про цю компанію надавати відмовився.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також