Місто майструватимуть на Лебединці

1110 0

Ми у соцмережах:

Місто майструватимуть на Лебединці

Карантин позначився на всіх аспектах життя Рівного. Не стали винятком і робочі зустрічі архітекторів та урбаністів, на яких обговорювали шляхи розвитку міста, дизайн майбутніх будівель в обласному центрі. Торік у «Майстерні міста» на вулиці Лермонтова побувало близько дев’яти тисяч рівнян. Через карантинні обмеження такі зустрічі тепер неможливі. Тож доречним є намір створити вуличну майстерню міста — в парку Молоді (на Лебединці). Профінансувати цей проект погодився Український культурний фонд.

Заступник міського голови Рівного Віталій Герман уточнює, що інвестиції надійдуть після того, як міська рада виділить 10% від цієї суми:

— Фонд оголосив конкурс на подачу заявок на отримання грантів. І ми вирішили, що маємо обов’язково взяти у ньому участь. Адже тепер немає можливості збиратися у «Майстерні міста» на вулиці Лермонтова, 6. Натомість зустрічі та експертне обговорення можуть відбуватися просто неба. Ми написали досить об’ємний проект «Вулична Майстерня Міста Рівне», який переміг. Український культурний фонд фінансує проект, виділивши 404540 гривень. Але умовами гранту передбачено співфінансування — міська рада має виділити 49990 гривень. Дуже сподіваюся, що міськрада Рівного підтримає наш проект. До речі, у конкурсі взяла участь майже сотня українських міст.

Наразі триває процес погодження усіх документів, щоб можна було побудувати велику сцену, встановити вуличні меблі для глядачів та облаштувати освітлення на Лебединці. Роботи на локації розпочнуться на початку липня.

— Під час відкриття локації буде проведено урбаністичний марафон, під час якого буде створено робочу групу з урбаністів, дизайнерів та архітекторів, щоб вони запропонували ідеї як змінити простір навколо нас, — розповів Віталій Герман. — Під час марафону презентують успішні архітектурні проекти фахівці з Вінниці, Львова та Києва. Покладаю надію, що коли прогресивні люди об’єднають свої зусилля, то зможуть придумати якісь хороші ідеї й для Рівного. Після цього в Рівному будуть організовані лекції відомих урбаністів з Києва, Львова та Вінниці.

На Лебединці буде створено вуличну виставку про місто. Відбудеться дводенний урбаністичний воркшоп для молодих спеціалістів у цій сфері. Завершенням проєкту стане створення концепції нового простору на Лебединці. Роботи на локації стартують у липні, а завершаться наприкінці жовтня.

Після реалізації проекту сцена та меблі залишаться на Лебединці. За ними наглядатимуть комунальники, а використовувати нову локацію для своїх виступів та концертів зможуть усі охочі.

Довідка РВ

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році задля сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості й суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також