Митрополит Поліський і Сарненський Анатолій не закликав підтримати Об’єднавчий Собор (оновлено)

4755 0

Ми у соцмережах:

Митрополит Поліський і Сарненський Анатолій не закликав підтримати Об’єднавчий Собор (оновлено)

Інформація про те , що митрополит Поліський і Сарненський Анатолій закликав усіх вірян та духовенство виступити на підтримку створення Єдиної Помісної Автокефальної Української Церкви, поширилилась сьогодні у мережі Фейсбук. А прес-служба Сарненської єпархії назвала її фейковою.

Раніше повідомлялося, що митрополит Анатолій братиме участь в Об’єднавчому Соборі Української православної Церкви, що відбудеться вже завтра, в суботу 15 грудня у Києві. 

Текст звернення митрополита Анатолій опублікував портал Рівненські новини, але на сайті Сарненської єпархії УПЦ його не було. А потім - з'явилось спростування такого змісту: 

Прес-служба Сарненської єпархії УПЦ повідомляє, що розсилається фейкове звернення від імені Керуючого Сарненською єпархією Української Православної Церкви Преосвященного Анатолія, Митрополита Поліського і Сарненського на сайти єпархії, на сайт УПЦ, телефони духовенства єпархії та виставляється в інтернеті щодо Об’єднавчого собору, де мовляв, Владика закликає духовенство та вірян до участі у створенні «Помісної Церкви».

Прес-служба Сарненської єпархії УПЦ повідомляє, що ніякі звернення не оприлюднювалися.

Рахуємо, що на нинішній час, Константинопольський – турецький патріарх обманув люд України і Державу, не надавши повну автокефалію та статус Патріархії для “так званої” Помісної Церкви, чим викликав недовіру єпископату, духовенства та вірян Української Православної Церкви до даного процесу.

Цей «фейк» слід розцінювати як замовлення ворогів Української Православної Церкви, направлене для підрив авторитету керуючого єпархією та духовенства Сарненської єпархії Української Православної Церкви та введення в оману люд України.

Чи братиме участь митрополит Анатолій в Об’єднавчому Соборі, прес-служба  єпархії не повідомила.

За попередніми підрахунками, в Об'єднавчому соборі візьмуть участь 192 делегата і вони обиратимуть Предстоятеля у два тури. Про це "Українській правді" розповіли джерела серед організаторів собору.

Від УПЦ Київського патріархату будуть присутніми 42 архієреї, і з ними відповідно по одному священику і мирянину, загалом 126 делегатів.

Від УАПЦ підтвердили участь 12 єпископів і кожен привезе із собою священика і мирянина, тобто – 36 делегатів.

"Від Московського патріархату підтвердили участь 10 єпископів і кожен зі священиком і мирянином. Загалом – 30 осіб", - зазначив співрозмовник.

Загалом, за попередніми підрахунками (Екзархів Вселенського Патріарха), у соборі візьмуть участь - 64 архієрея, 64 священики і 64 мирян, усього - 192 учасника Об'єднавчого собору.

Під час собору відбудеться таємне голосування за Предстоятеля. Буде два тури. Перший тур – рейтингове голосування. У другий тур вийдуть троє кандидатів, що набрали найбільше голосів учасників собору і серед них буде обрано Предстоятеля.

Така процедура обрання Предстоятеля залишає інтригу, оскільки робить реальним висування не лише митрополита КП Епіфанія, якого у четвер підтримав собор Київського патріархату, але і митрополита Михаїла, якого на згаданому Соборі підтримала меншість.

Крім того, в заході візьмуть участь як почесні гості президент України Петро Порошенко і голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

Собор розпочнеться з короткої служби Божої о 10-й ранку, потім виступить президент і після цього духівництво вирішуватиме питання порядку денного.

Читайте також Від Порошенка — ордени, від СБУ — повістки , Українську помісну церкву починають створювати з Рівненщини , Результат меморандуму не забарився: УПЦ засудила дії своєї Рівненської єпархії


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також