Можна й за три — але у тролейбусі

2553 2

Міська влада погоджується на те, щоб підвищити вартість проїзду у громадському транспорті Рівного.

Проектом рішення, яке ще має схвалити міськвиконком на засіданні 13 березня, порадившись попередньо з громадськістю, пропонується підвищити вартість проїзду у тролейбусах та маршрутках на гривню. Тож, очевидно, уже в березні рівняни платитимуть за квиток у тролейбусі 3 гривні, а в маршрутці — 5 гривень.

При цьому виникає в особливо допитливих рівнян логічне запитання: чому така велика різниця у вартості квитків. Виявляється, не тільки тому, що перевезення автобусні більш затратні. А ще й тому, що тролейбусники отримують дотацію за перевезення пільговиків, а маршрутники — ні.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

— Загалом на перевезення пільговиків у Рівному потрібно понад 90 мільйонів. Але з міського бюджету ми переказуємо тільки 40 мільйонів гривень — на рік проїзд пільговиків у тролейбусах, які є комунальним транспортом. Власникам бусів ми не платимо з бюджету за перевезення пільговиків, і не повинні цього робити, бо це — завдання держави.

На мою думку, ці пільги треба або ліквідувати, або монетизувати. Маршрутний бізнес зараз настільки нерентабельний, що його власники просто перестали вкладати кошти в розвиток цього транспорту. Сьогодні читав, що підприємець в Луцьку зняв свої мікроавтобуси з маршруту, сказавши, що це не приносить йому прибутку і не має смислу. Тож питання стоїть так: або піднімаємо тариф, або ходимо пішки.

Дарина Гузенкова.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Коментарі (всі коментарі проходять модерацію)

  • Wika 09:31, 21.02.2018

    Тож питання стоїть так: або піднімаємо тариф, або ходимо пішки.....або вкладаємо в розвиток комунального транспорту, на всі чотири сторони маршрутників і купуємо нормальні автобуси, як от, наприклад, почав робити мер Івано-Франківська.

  • Artem 07:17, 20.02.2018

    Зверніть увагу, що робиться з цінами за проїзд! Ціна проїзду з Рівного до Здолбунова 13 грн у маршрутці. Це надто завищена ціна! У Рівному 61-маршрутка має довжину маршруту в одну сторону 12 км. і возять людей по 4 грн, а з Рівного до Здолбунова відстань приблизно 13 км і ціна 13 грн в одну сторону! Ціна на бензин і запчастини однакова, мінімальна зарплата теж однакова по всій Україні, а вартість проїзду дуже відрізняється 4 грн і 13 грн. Навіть якщо це міжміський маршрут то за 13 км. ціна 13 грн завищена! В сусідніх областях нема таких завищених цін на проїзд! Це жах! Ось чим обернулась скасована Яценюком 2015 року постанова КМУ про регулювання цін на проїзд!

Залиште вiдповiдь

Читайте також