Музей стародруків, що розташований у вежі Острога, отримав грант і стане інтерактивним

866 0

Ми у соцмережах:

Музей стародруків, що розташований у вежі Острога, отримав грант і стане інтерактивним

Державний історико-культурний заповідник Острога став одним із переможців конкурсу культурно-мистецьких проектів «Малі міста — великі враження» Міністерства культури України.

 

Завдяки перемозі заповіднику вдасться реалізувати протягом чотирьох місяців проект «Інтерактивний музей стародруків», на який отримає 350 тис. грн бюджетних коштів, повідомила прес-секретарка проекту Інна Собко. 

У понеділок, 29 липня, об 11:00 у Музеї книги та друкарств, що розташований у старовинній Луцькій надбрамній вежі в Острозі, презентують проект, який передбачає перебудову експозиції у музеї.

 Заплановано зробити сучасний дизайн, залучити інноваційні технології, художнє оформлення та зробити просторові рішення експозиції, ураховуючи особливості будівлі й потреби людей з інвалідністю.

Луцька надбрамна вежа, у якій розташовано музей, була зведена у XVI столітті і є пам’яткою архітектури національного значення. Вежа належить до унікального типу укріплених міських воріт типу барбакан, є однією з трьох споруд такого типу, що збереглися до наших днів на території України.

Музеї книги та друкарства Острога у вежі було відкрито 10 грудня 1985 року на кошти Товариства любителів книги. На сьогодні колекція нараховує 4 900 експонатів основного музейного фонду, зокрема майже півтори тисячі стародруків XVI-XVIII cтоліть, серед яких – Острозька Біблія 1581 року, та близько 150 рукописів XVI-ХХІ століть.

Торік, до слова, острожани за допомогою гранту Міністерства культури реалізували проект «Культурний Барбакан».

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також