Сварка між подружжям закінчилась проламаним черепом їхньої доньки

2312 0

Ми у соцмережах:

Олександр Тевдорашвілі: «Я свою доньку не бив»

38-річна Олеся та 35-річний Олександр познайомилися через Інтернет. Перевіривши свою закоханість під час особистої зустрічі, Олеся вийшла заміж і запропонувала Олександрові переїхати з Грузї до України. У подружжя народилася дочка. Але спільне життя, як це трапляється, не склалося. Як наслідок — бійка, в якій постраждала дитина, котрій проломили череп. На щастя, череп у дітей такого віку м’який, тож життю маленької Соломї нічого не загрожує.

Олександр Тевдорашвілі в очікуванні суду знаходиться у камері слідчого ізолятора. Сусіди подружжя стверджують, що неодноразово бачили Олександра, коли він гуляв з донькою у візку. Кажуть, що ніколи не бачили його напідпитку. Разом з тим час від часу з квартири Олесі лунали крики, що свідчили про сварки.

Олеся, дружина Олександра Тевдорашвілі

Олеся, дружина Олександра Тевдорашвілі:

— Те, що Олександр — агресивна людина, я зрозуміла вже після одруження. Як тільки щось не по його, одразу зчиняє сварку. Він неодноразово піднімав на мене руку, навіть тоді, коли я була вагітною. Я терпіла. Але одна справа, коли він проявляє агресію до мене, й інша — коли до власної дитини. Я цього терпіти не буду. Того дня він кинувся до мене і почав бити. Від злості нічого не бачив перед собою. В той момент я тримала Соломійку на руках. Кілька ударів прийшлися на доньчину голівку.

Олександр Тевдорашвілі:

— Я — іноземець, в Україні перебуваю за посвідкою про тимчасове проживання, яку мені підписує Олеся. Строк дії посвідки збігає через два місяці. Дружина постійно цим маніпулює. Як тільки щось не по її, погрожує, що не підпише мені посвідки, викличе патрульних і мене депортують. Я погоджуюся жити окремо, але хочу бачити, як росте моя донька.

Я свою дитину не бив. Та якщо здоровий чоловік вдарить півторамісячну дитину кулаком по голові, що з нею станеться? Вона помре на руках. Дитина могла отримати травму, коли дружина побігла в наш будинок, там двері, купа косяків, вона могла знервована бігти і зачепити; вона могла впустити немовля, я не знаю, я цього не бачив. Тому й прошу, щоб провели експертизу, аби дізнатися, як саме дитина отримала травму.

Сергій Романчук, нейрохірург:

— Діти до півтора року доволі часто отримують такі травми в побуті. Практика показує, що в більшості випадків перелом склепіння черепа ніяк не впливає згодом на розвиток дитини. Зараз стан немовляти задовільний, загрози життю немає. Проте дитина ще деякий час разом з матір’ю перебуватиме в лікарні.

Ігор Бородавка, прокурор:

— Олександр Тевдорашвілі обґрунтовано підозрюється у вчиненні злочину. Є достатні докази, які підтверджують, що саме він завдав тілесні ушкодження. Розголошувати їх не буду з огляду на таємницю слідства. Буде призначено низку експертиз після того, як стан здоров’я дитини остаточно нормалізується.

Тривалий час в Україні на таке явище, як насильство в сім'ї, переважно закривали очі. І хоч був закон "Про попередження насильства в сім’ї", який передбачав реагування на факти застосування фізичної сили в родинах, та насправді постраждалі члени сім’ї та діти частіше залишались сам на сам із домашнім терором. Серед причин такої ситуації експерти називають і боязнь потерпілих звернутися по допомогу, і відсутність реагування, насамперед, з боку поліції, і складність доведення факту насильства.
Цього року 7 січня набув чинності закон "Про запобігання та протидію домашньому насильству”, в якому передбачений новий підхід (із використанням європейських стандартів) до боротьби з цим негативним явищем.
Під домашнім насильством тепер розуміється будь-яка дія фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, а також погрози вчинення таких діянь.
Постраждалими визнаються особи, незалежно від того, чи проживають вони спільно зі своїми кривдниками, чи ні (наречені, подружжя, колишнє подружжя, мати, батько, діти, їх батьки, брати, сестри, нерідні батьки, опікуни, піклувальники, їхні діти, прийомні діти, діти-вихованці, інші родичі до двоюрідного ступеню зв’язку, особи, які спільно проживали або проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі, їх діти та батьки) та  особи, які проживають разом (будь-які інші родичі, люди, які пов’язані спільним побутом, мають спільні права та обов’язки).
Постраждалою дитиною визнається не лише та, яка зазнала домашнього насильства, а й свідок (очевидець) такого насильства.
У разі вчинення будь-якого виду домашнього насильства постраждалі мають право звернутися із відповідною заявою як до органів поліції за місцем свого проживання (перебування), так і до виконавчих комітетів сільських і селищних рад, органів опіки та піклування, навчальних закладів (якщо постраждалі — діти), установ охорони здоров’я. Аби отримати захист, достатньо звернутися до будь-якого з цих органів.
Постраждалі мають право одразу або в подальшому звернутися до суду із заявою про видачу обмежувального припису стосовно кривдника. До того ж постраждалі мають право користуватися безоплатними послугами адвокатів Центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, а за подання таких заяв до суду — судовий збір не сплачується.
Потерпіла особа може вимагати від кривдника компенсації: її витрат на лікування, отримання консультацій або на оренду житла, яке вона винаймає з метою уникнення домашнього насильства, періодичних витрат на її утримання, утримання дітей чи інших членів сім’ї, які перебувають (перебували) на утриманні кривдника.
Відповідальність кривдника за вчинення домашнього насильства наразі передбачена лише у Кодексі України про адміністративні правопорушення. Ст. 172-3 КУпАП за вчинення домашнього насильства передбачає покарання у вигляді штрафу від 170 грн до 340 грн або громадських робіт на строк 30-40 годин, або адміністративного арешту на строк до 7 діб. Повторне вчинення домашнього насильства протягом року вже загрожує штрафом від 340 до 680 грн або громадськими роботами на строк від 40 до 60 годин, або адміністративним арештом на строк до 15 діб.
Закон, який запроваджує кримінальну відповідальність за домашнє насильство (№2227-19) набуде чинності 11 січня 2019 року. Зокрема, почне діяти кримінальна відповідальність за вчинення систематичного домашнього насильства, що передбачатиме покарання у вигляді позбавлення волі строком до 2 років.

Дарина Гузенкова.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також