На Рівненщині оцифровують БТІ

692 0

Ми у соцмережах:

На Рівненщині оцифровують БТІ

Це роблять заради доступності та зручності адміністративних послуг.

- Такий формат дозволить спростити реєстраційні процедури, які стосуються нерухомості. А на сьогодні це дуже на часі, - прокоментувала заступниця голови Рівненської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Іванна Смачило. - Адже чимало українців через воєнні дії позбулися житла. Багато помешкань пошкоджено чи взагалі знищено. І нерідко трапляється що люди втратили й документи на нерухомість. І це ускладнить отримання компенсації від держави.

У тих, у кого відомості містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (ДРРП), проблем не виникатиме. Але бувають і інші випадки.

На сьогодні Державний реєстр речових прав містить великий обсяг інформації. Однак його відомості є неповними, оскільки частина інформації перебуває у розпорядженні підприємств БТІ на паперових носіях. Адже до 1 січня 2013 року вони мали право здійснювати державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно.

Тому отримання інформації, яка зберігається у БТІ, є вкрай необхідною.

-  Доки на Рівненщині працюють над оцифруванням архівів БТІ, хочу нагадати громадянам, які звертаються у ці структури, що їх послуги є безкоштовними. Плату за це брати заборонено. Це передбачено на законодавчому рівні. Тож користайтеся своїм правом, - наголосила Іванна Смачило 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також