На Рівненщині розпочався 15-ий Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини

754 0

Ми у соцмережах:

На Рівненщині розпочався 15-ий Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини

Головною темою цьогорічного фестивалю Docudays UA є «Рівні рівності». Кінофестиваль присвячений суспільним викликам, пов’язаним з поняттям рівності. Це пропозиція подискутувати про поширені стереотипи та визначити, як сповідувати практики рівності в нашому повсякденні, зрештою – «виміряти» рівні рівності.

Захист прав і забезпечення рівних можливостей для громадян – один із основоположних принципів роботи органів юстиції. І ми прагнемо, щоб якомога більше людей знали про свої права, вміли ними користуватися і знали, як їх захистити у повсякденному житті. На це й спрямований й правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!», мета якого спільні з фестивалю Docudays UA. Ми повинні забезпечувати рівні права і можливості, пропагувати у роботі державних органів підхід заснований на правах людини. Ми захищаємо права дітей, ми виступаємо на захист прав національних меншин, ветеранів війни та вимушених переселенців. Правопросвітницькі компанії Мінюсту, співпраця з іншими органами влади та громадськими організаціями роблять ефективною протидію домашньому насильству, булінгу в навчальних закладах і поза ними. Кінофестиваль Docudays UA - є одним з ефективних майданчиків інформування людей, про їхні права, збільшення правової обізнаності та громадянської свідомості мешканців області. Ми завжди раді підтримувати та долучатися до таких проектів, – зазначила начальник Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Оксана Сальчук.

Регіональним координатором 15-ого Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA є РОГО «Комітет виборців України».

За словами заступника директора РОГО "Комітет виборців України" Святослава Дубова, Мандрівний Docudays UА є традиційним продовженням Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UА, який щороку відбувається в Києві навесні.

- Загалом на Рівненщині кінопокази триватимуть до 12 грудня. За цей час ми плануємо провести не менше 15 показів фільмів у навчальних закладах, бібліотеках, креативних просторах. Відкриті покази для всіх охочих у Рівному проходитимуть у Рівненській обласній бібліотеці для молоді з 3 по 6 грудня. Ще один відкритий кінопоказ в обласному центрі відбудеться 11 грудня в Інформаційно-освітньому просторі INFOHUB. Завершиться відкрита програма і фестиваль 12 грудня в НаУ «Острозька академія», - зауважив Святослав Дубов.

Фестиваль відкрився фільмом «Вихідний». В ньому йдеться про події в південному українському місті, де люди вийшли відзначити важливе державне свято. Старі та нові символи, пошук ідентичності та можливість порозуміння між людьми, які, хоч і живуть на сусідніх вулицях, проте стають все далі й далі одне від одного... «Вихідний» – це портрет міста і, водночас, людей, які в ньому живуть. Це фільм про пошук ідентичності на тлі нової війни й тектонічних змін у країні і, як наслідок, у свідомості людей. Чи можна й далі жити, застрягши однією ногою в радянському минулому, а іншою – крокуючи в Європу? 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також