На Рівненщині розслідують п'ять злочинів проти журналістів

384 0

Ми у соцмережах:

На Рівненщині розслідують п'ять злочинів проти журналістів

У Рівненській обласній прокуратурі пройшло засідання міжвідомчої робочої групи щодо протидії кримінальним правопорушенням, вчиненим стосовно журналістів.

До неї входять як прокурори, так і представники ГУ НП в Рівненській області, третього слідчого відділу (з дислокацією у м. Рівному) ТУ ДБР, розташованого у місті Хмельницькому та Управління СБ України в Рівненській області. Крім того, участь у засіданні групи взяла також Анна Калаур, регіональна представниця Інституту масової інформації.

Керівник обласної прокуратури Андрій Рудницький зазначив, що медіа та професійна журналістика мають важливе значення для повноцінного функціонування демократії, а свобода вираження поглядів та свобода ЗМІ є фундаментальними цінностями, які охороняються міжнародним правом та Європейською конвенцією з прав людини.

Україна, як держава-учасниця Ради Європи, взяла на себе зобов’язання дотримуватися Європейської конвенції з прав людини та виконувати рішення ЄСПЛ. Безпека журналістів гарантується низкою положень Конвенції, зокрема статтею 10, яка забезпечує право на свободу вираження поглядів та інформації, а також іншими положеннями. Практика ЄСПЛ визначає зобов’язання держав-учасниць захищати журналістів.

Крім того, минулого тижня відбулась зустріч представників Офісу Генерального прокурора з громадськими організаціями, що працюють у сфері медіа, та журналістами, в ході якої Офіс Генпрокурора презентував Дорожню карту розвитку сталої співпраці з медіаспільнотою для поліпшення стану розслідувань злочинів проти журналістів.

На Рівненщині наразі триває досудове розслідування у 5 кримінальних провадженнях що стосуються злочинів проти журналістів, з яких 4 – розпочаті у минулих роках (2015, 2016, 2018), у тому числі у трьох з них не встановлені особи, які вчинили злочини. З початку цього року обліковано 2 таких злочини, в одному з них суд вже ухвалив вирок, ще 2 провадження перебувають на розгляді в судах.

«Ми зацікавлені у безпечних умовах життя та роботи для журналістів, оскільки часто їхні матеріали стають підставами для відкриття кримінальних проваджень або представництва інтересів держави в судах. За що, своєю чергою, їм іноді погрожують або ж псують майно.зазначив Андрій Рудницький, Тому прокуратура завжди відкрита для діалогу та співпраці із засобами масової інформації та безпосередньо журналістами, які є потерпілими від протиправних посягань у зв’язку з виконанням своєї професійної діяльності. Сподіваюсь, що спільними зусиллями ми не лише розробимо, а й втілимо у практичну площину конкретні заходи для покращення стану протидії та розслідування кримінальних правопорушень, вчинених стосовно журналістів.» 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також