За три роки російського вторгнення в Україні загинули сотні елітних російських військових. На їх підготовку пішли роки зусиль і мільйони доларів.
Йдеться лише про кадрових військових з найбільш боєздатних підрозділів ВДВ, морської піхоти, загонів спецназу Міноборони та Росгвардії, а також пілотів, повідомляє BBC.
Підрозділи ВДВ та морської піхоти Росії продовжують вирішувати важливі завдання на фронті та зазнавати суттєвих втрат. До 1 вересня 2022 року змогли підтвердити загибель 900 російських військових із елітних загонів.
На початок 2025 року кількість втрат у найсильніших загонах зросла майже в сім разів і перевищила 6000 осіб.
На початок 2025 року вдалося підтвердити загибель 3240 кадрових десантників — це ті, хто почав служити у ВДВ ще до початку війни з Україною, пройшовши тривалу підготовку, або випускники військових вишів. Серед загиблих — 654 офіцери.
Загальні встановлені втрати підрозділів ВДВ становили 3957 військових. Крім кадрових десантників, загинули ще 253 особи, направлені у ході мобілізації.
Вдалося встановити загибель 580 військовослужбовців спецназу ГРУ, майже кожен п'ятий із них — офіцер (108 осіб).
Судячи з некрологів, що публікуються, найбільші втрати в ході вторгнення в Україну зазнала 24-а гвардійська бригада спецназу. Загинуло щонайменше 80 військовослужбовців бригади, зокрема 10 офіцерів, включаючи підполковника.
14-та бригада спецназу втратила щонайменше 37 осіб, зокрема офіцера у званні полковника.
Серед військових втрат Росії виділяються смерті військових льотчиків. Екіпажі бойових літаків та гелікоптерів — штучні фахівці та еліта будь-якої армії світу.
Підготовка одного льотчика-снайпера може займати 15-17 років і коштуватиме 12-14 млн. доларів.
Загибель 267 військових льотчиків — серйозна втрата для військово-повітряних сил. Літній склад бойової авіації неможливо замінити мобілізованим із тримісячним курсом на полігоні. Їх готують роками. Вони навчаються у льотному училищі, а потім проходять підготовку у навчальних центрах.
Також вдалося офіційно підтвердити загибель 4595 російських офіцерів. І саме ці втрати є найбільш чутливими для російської армії через особливості її влаштування.