У середу комунальники завершували прикрашати головну ялинку Рівного — ту, що на майдані Незалежності. Особливість цьогорічного дерева в тому, що воно не куплене, а подароване. Цю 50-річну ялину зрізали на території колишнього заводу «Газотрон» — дерево, яке виросло до 23 метрів, усім там заважало.
Уперше за багато років з бюджету Рівного було виділено гроші на заміну гірлянд та іграшок. Нове обладнання за 801 тисячу гривень куплено у підприємця з Тернополя Віталія Лисого.
Іван Чорноморець, директор КП «Міськсвітло»:
— Був проведений тендер на ту суму, яку нам виділили. За ці кошти ми змогли повністю оновити усі старі вогники. Це стосується як гірлянд на головній ялинці, так і на тих, що ростуть поряд.
Загалом було придбано 8 десятиметрових гірлянд з мерехтінням, двометровий льодяний кристал на верхівку ялинки, 10 світлодіодних куль та 150 кульок меншого розміру. Придбали також 3D-фотозону «2020», де рівняни будуть фотгорафуватися. Усе нове обладнання управляється зі спеціальних пультів, тобто зможемо обирати кольори та спосіб мерехтіння.
«Загоряться» нові вогники на головній ялинці традиційно 19 грудня. А от її конкурентка — та, що біля «Злата плази», уже закликає рівнян на розваги ілюмінацією. У понеділок, коли урочисто «засвічували» цю комерційну ялинку, було стільки людей, що рухатись через площу Короленка було неможливо. Пішоходи її оминали. Ніхто і не міг уявити, що такий ажіотаж може викликати відкриття штучного дерева.
До речі, якому новорічному дереву — штучному чи «живому» — віддають перевагу рівняни? Торік опитування виявило: більшість — за «живу» ялинку. Як повідомив Микола Прокопчук, речник міського голови, цьогоріч проведуть ще одне опитування на цю тему. Але, застерігають, на штучну ялинку доведеться витратити мільйон і ще стільки ж — на каркас та підставку. А за такі гроші можна майже впродовж 150 років купувати живі ялинки, які все одно лісівники зрізають — бо старі.
Богдан СЛОНЕЦЬ.