Найдавніша рукописна книга Полісся повернулася додому

1308 0

Ми у соцмережах:

Найдавніша рукописна книга Полісся повернулася додому

14 червня 2020 року виповниться 500 років Нобельському Євангелію – найдавнішій писемній пам’ятці українського Полісся, яка на 41 рік старша відомого Пересопницького Євангелія. Створена ж книга у селі Нобель Зарічненського району ще 1520 році. Єдиний, відреставрований екземпляр Нобельського Євангелія перебуває в бібліотеці Академії наук Литви у Вільнюсі.

 Світлина від Oxana  Slobodzyan.

В Зарічненській районній бібліотеці відбулася презентація факсимільної копії Нобельського Євангелія. Історики-краєзнавці, які віднайшли святиню - Павло Дубінець, Тумаш-Ляховець Валентина та спонсор репринтного видання Святої Книги екснардеп Василь Яніцький представили копію Євангелія вчителям-історикам, краєзнавцям, бібліотекарям, священнослужителям та представникам громадськості Зарічненщини, повідомила у Фейсбуці Oxana Slobodzyan.

Василь Яніцький вручив копії Четвероєвангелія представникам культури краю - начальниці відділу культури РДА Татьяні Гаврилюк, духовенства - отцю Павлу Дубінцю, освітянської галузі - Валентині Тумаш-Ляховець.

Світлина від Oxana  Slobodzyan.

Нині репринтне видання знаходиться на дослідженні в Інституті української мови НАН України. Презентація пам"ятки культури вже відбулася на Вченій раді цього інституту, а також в інформаційному агенстві "Главком".

Оригінал Нобельського Євангеліє знаходиться в науковій бібліотеці імені Врублевських Академії наук Литви у Вільнюсі.
Народний депутат 8-го скликання Василь Яніцький повідомив, що святкування 500-річчя Нобельського Євангелія на державному рівні включено в відповідний проект Постанови Верховної Ради. Святкування відбудеться 14 червня 2020 року в селі Нобель Зарічненського району. За ініціативою Василя Яніцького, МЗС України веде перемовини з Литовською стороною про можливість доставки оригіналу на святкування в Нобель.

Читайте також: Нобельське Євангеліє повертається в Україну  та Колишній нардеп передасть селу на Рівненщині 500-літнє Євангеліє

 

 

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також