Найкращі ліки від шуму — тиша. Як зменшити вплив шуму генераторів та сирен

229 0

Ми у соцмережах:

Найкращі ліки від шуму — тиша. Як зменшити вплив шуму генераторів та сирен

Шум робить стрес хронічним, кажуть лікарі. Ця проблема була актуальною ще до війни — через транспорт, особливо для людей, які живуть та працюють біля трас. Сьогодні додалися нові джерела шуму — сирени повітряних тривог і працюючих генераторів.

Навіть коли ви просто йдете вулицею, то хвилин 10–15 вистачає, щоб встигнути надихатись газом, наслухатися шуму генераторів — це і стрес для організму, і на слух погано впливає. Особливо критично для людей похилого віку.

Постійний шум підвищує нервову напругу, робить стрес хронічним. Тривалий вплив шуму призводить до перенапруження нервових клітин — підвищується рівень тривожності та дратівливість. Гучні звуки здатні підвищувати тиск, через що може розвинутись гіпертонічна хвороба. Разом із надлишком шуму зростає ризик серцевих нападів. Особливо така ситуація небезпечна для людей, які мають проблеми із серцево-судинною системою.

Шум негативно впливає на працездатність: складно зосередитись, швидше втомлюєтеся. Шум може викликати дзвін у вухах, головний біль.

Особливо страждає сон через раптові гучні звуки в нічний час — систематичні атаки та сирени.

Лікарі кажуть: якщо зайвий шум шкодить здоров’ю, то тиша, навпаки, здатна зцілювати. Захистіть себе від шуму, наскільки це можливо. Намагайтеся, при можливості, триматися подалі від генераторів. Перебуваючи в приміщенні, зачиняйте вікна та двері, щоб звуки менше проникали в будівлю. Зменшити рівень тривоги та стресу допоможе щоденна «практика тиші». Відмовтеся від прослуховування музики на повну гучність, особливо в навушниках (це згубно для слуху). Не вмикайте телевізор у фоновому режимі. Намагайтесь на декілька днів виїжджати з міста — у природних умовах слухові клітини відновлюються швидше. Використовуйте беруші — вони здатні нейтралізувати від 25 до 35 дБ шуму.

Як впливає рівень шуму на слух

Шум від 50 до 65 дБа викликає дратівливість;

  • 70–90 дБА призводять до захворювання нервової системи, частішає серцебиття, підвищується тиск, звужуються судини;
  • 90+ дБА — порушується робота слухового апарату, з’являється шум у вухах, біль голови, нудота;
  • 100+ дБ призводить до зниження слуху, виникає ризик глухоти;
  • 130+ дБА — ризик розриву барабанних перетинок, розвитку глухоти, руйнування нервових клітин, розрив капілярів, судин.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також