Вчителька початкових класів з Івано-Франківська Леся Павлюк стала лауреатом національної премії Global Teacher Prize Ukraine 2024.
У голосуванні, яке пройшло на "Дія.Освіта", участь взяли понад 13 тисяч осіб. Чверть із них віддали свої голоси за Лесю Павлюк, що принесло їй звання народного вчителя України.
Разом із нашими партнерами, фармацевтичною компанією Biopharma, відзначили вчителя в додатковій номінації — «Учитель хімії» . Нагороду отримала Лариса Романишин — вчителька хімії, фізики та біології зі Львівщини. Вона починала свою кар’єру як інженер-хімік, але успішно перейшла в освіту.
Серед професійних досягнень вчительки — перемога її команди в міжнародній програмі шкільних космічних експериментів Student Spaceflight Experiments Program, яка дозволяє учасникам відправити мінілабораторії для дослідження мікрогравітації на Міжнародну космічну станцію за допомогою космічного корабля «SpaceX Dragon» із центру NASA у Флориді. Вона була однією з перших, хто почав впроваджувати інклюзивну освіту у своїй школі. Застосовуючи інноваційні методики, ігрові підходи та ментальну арифметику, народна вчителька показує чудові результати зі своїми учнями. Також вона активно розробляє та впроваджує нові навчальні програми, - зазначили організатори премії.
Партнер KSE Foundation у межах своєї грантової програми #TalentsForUkraine, яка підтримує нове покоління лідерів, відзначив трьох STEM-вчителів грантом у розмірі 200 тисяч гривень. Спецвідзнаку отримали:
Катерина Корзун, вчителька української мови та літератури з Дніпропетровщини, яка руйнує стереотипи про сільську школу.
Лариса Романишин зі Львівщини. З початком повномасштабної війни вона долучилася до волонтерського проєкту «School to Go», аби навчати українських дітей за кордоном.
Ярослав Федько з міста Дніпро — вчитель фізики з унікальним досвідом, який почав кар’єру як інженер медичного обладнання. У своїй освітній практиці він використовує інноваційні методи, зокрема платформи для гейміфікації та набори для робототехніки.
Крім цього, Владислав організував команду педагогів для роботи в тимчасових освітніх центрах на Лозівщині, де понад дві тисячі дітей проводять дозвілля та надолужують освітні втрати. Його головна мета, щоб учні були справжніми, вміли «святкувати помилки» та не боялись висловлювати свою думку. Тому навіть на дверях його кабінету висить табличка «Дозволено бути собою».
За підтримки Міністерство освіти і науки України та UNICEF Ukrainee категорія «Дошкілля» є частиною премії та підкреслює роль вихователів. Адже саме завдяки ним діти вчаться розуміти світ навколо і себе у ньому, формувати соціальні навички і пізнавати свої таланти.