На новостворену агенцію в Рівному депутати не пошкодували півтора мільйона

2022 0

Ми у соцмережах:

Олена Хмельник

Рівненська міська рада взялася збільшувати кількість своїх комунальних закладів. На минулій сесії депутати проголосували за створення «Агенції розвитку Рівного». За бюджетні гроші ця установа буде працювати над проєктами розвитку міста та залучатиме інвесторів. Такі ж завдання і у майже однойменного управління стратегічного розвитку та інвестицій. Проте посадовці стверджують, що місту потрібні й управління, і агенція.

Відповідно до рішення, за яке голосували депутати, на фінансову підтримку новоутвореної установи з міського бюджету цього року планують витратити 1,5 млн грн. У наступному році сума має зрости на понад 1 млн грн. Очолить агенцію, як обіцяють, Олена Хмельник, директорка громадської ороганізації «Агенція сталого розвитку міста». Призначити її на посаду має міський голова — так прописано у статуті новоствореної установи. Відповідного розпорядження на сайті міської ради станом на середу не було, як і на держреєстрі — даних про реєстрацію комунальної установи.

Як пафосно повідомила пресслужба Рівненської міської ради, КУ «Агенція розвитку Рівного» «має на меті підсилити всі міські управління. І вони пліч-о-пліч, в рази ефективніше працюватимуть над позитивними змінами в місті. І головне — така агенція не буде тягарем для міського бюджету. Як правило, такі інституції з 2-3-го року залучають в рази більше коштів, ніж міський бюджет вкладає в них».

Відповідно до статуту агенції, вона повинна буде проводити обстеження та дослідження потенційних об’єктів інвестиційної привабливості, забезпечувати інформаційне обслуговування учасників інвестиційних проєктів і програм на договірній основі; готувати висновки та пропозиції щодо доцільності залучення кредитів та інвестицій; шукати потенційних інвесторів та кредиторів; здійснювати підготовку, координацію та реалізацію проєктів спільно з міжнародними організаціями та партнерами; організовувати і проводити виставки, семінари, конференції, виставки-продажі та аукціони, навчання; здійснювати генерування і реалізацію нових проєктів для покращення інфраструктури комфорту, безпеки, розвитку та інших сфер життя Рівненської громади і т.п.

«Такі інституції відомі в Україні як «Агенції розвитку міста» або «Інститут міста», — передала слова міського голови Олександра Третяка його прес-служба. — Вони функціонують в багатьох містах країни та є такими собі «мозковими центрами», які напрацьовують найкращі рішення для розвитку міст, зокрема, через вивчення досвіду інших міст — як українських, так і іноземних — і які стають вхідними воротами для залучення в місто численних нових програм, різного роду зовнішнього фінансування: матеріально-технічної допомоги, грантів, кредитів, в тому числі і допомагають залучати інвесторів».

Анастасія Кулакевич, депутатка міськради від «Голосу», представниця постійної комісії з питань економічного розвитку, промисловості, інвестицій, підтримки підприємництва:

— Ми підтримали створення агенції, тому що вважаємо, що управління було неефективним. А якщо установу очолить Олена Хмельник, ми думаємо, що це буде результативно. У неї є досвід залучення грантових проєктів. А якщо є можливість зробити ефективний інструмент, який буде працювати, залучати інвесторів і потім ці кошти будуть відображатися на добробуті рівнян, то ми зобов’язані це підтримати. Щодо управління, то його, можливо, якось переформатують, щоб не дублювало функції установи.

Сергій Гемберг, заступник голови Рівненської ОДА, ексочільник міського управління стратегічного розвитку та інвестицій:

— Установа не буде дублювати функції управління. Ідея її створення була ще коли я був в управлінні. Відповідні комунальні установи в інших містах, як «Агенція розвитку» у Вінниці, «Інститут міста» у Львові, займаються винятково розвитком, пишуть грантові заявки, тому що будучи у системі муніципалітетів, це важко зробити, бо багато оперативної роботи йде, так би мовити, на паперове обслуговування. А комунальна установа має бути трошки над системою і працювати більш стратегічно і більш проєктно. Тому я вважаю, що це правильний крок — створення цієї установи. І Олена Хмельник дуже підходить на місце керівника, тому що вона — досвідчена, енергійна, у неї є бачення розвитку і конкретний успішний досвід у реалізації багатьох проєктів.

Цю інформацію можна уточнити, але програмне фінансування управління на рік — приблизно 200 тис. грн. Про який розвиток міста можна говорити, якщо таке програмне фінансування? За ці кошти нічого, по суті, не зробиш. Коли я працював, нам депутатський корпус просто блокував роботу. Можливо, через це і не було особливого розвитку. Для розвитку потрібні і кошти, і людські ресурси, проєктні менеджери, які будуть зацікавлені у роботі і писати заявки. Це все-таки інвестиції, там можна чітко виміряти і поставити ефективність роботи.

Роман Ширко, заступник начальника міського управління стратегічного розвитку та інвестицій:

— Ми — не ініціатори створення установи. У мене немає всіх документів, не готовий сказати, буде чи ні дублювання функцій. Але не думаю, що буде. Завдань у цьому полі (написання, реалізації проєктів, залучення інвесторів, покращення інвестиційного клімату, створення привабливого образу міста) є достатньо, вистачить не тільки одній установі чи управлінню. Зараз наймасштабніший проєкт, який ми реалізовуємо, — на 7 млн євро: термомодернізація будівель комунальної власності та вуличного освітлення. Загалом проєкт не один, усе є на нашому сайті.

Олеся АНТОНЕНКО.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також