Поліцейські у Рівному будують «хмарочос»

1991 0

Ми у соцмережах:

Поліцейські у Рівному будують «хмарочос»

На вулиці Степана Бандери планують збудувати найвищий у Рівному будинок — 18-поверховий. Будуватимуть на землі поліції, де раніше були гаражі. За такий щедрий «подарунок», площею у 75 соток у центральній частині міста, поліцейським мають дістатися квартири.

На територію, де досі були поліцейські гаражі та проростали бур’янами на подвір’ї старі автомобілі, днями привезли будівельний кран. А паркан навколо обклеїли рекламою майбутньої багатоповерхівки «Sky Hall», обіцяючи для тих, хто вкладе кошти у будівництво, три секції, дворівневий підземний паркінг, дворівневі квартири, пентхауси, закритий двір з відеонаглядом, дитячий майданчик, ресторан, торговий центр та фітнес-центр на нижніх поверхах.

На банерах зазначено, що будівництво здійснюється за участі акціонерного товариства «Лео-Інвест». Товариство зареєстроване у Києві у 2018-му. Найбільший відсоток акцій, за даними SMIDA, належить ексдепутату Косівської райради на Івано-Франківщині Василю Пророчуку. Нині це трохи більше 9%, на момент створення товариства у п.Пророчука було 100% акцій. Василю Пророчуку та його синам належать будівельні товариства, що працювали раніше на Івано-Франківщині. Останніх п’ять років Василь Пророчук, як видно з його декларацій, на пенсії. Доти багато років працював директором Національного природного парку «Гуцульщина».

В офіційних документах, поданих до Державної архітектурно-будівельної інспекції, генпідрядником будівництва виступає уже не АТ, а ТОВ «Лео-Інвест», проте власниками товариства також є родина Пророчуків.

На сайті «Sky Hall» уже є детальна інформація і про облаштування та площі квартир, і про бізнес-проєкти, які планують реалізувати у багатоповерхівці. Фактично, забудовник активно розгорнув кампанію з продажу ще не збудованої нерухомості. У поліції ж, яка є офіційним замовником будівництва, зазначають, що початок робіт ще не скоро.

Так, саме поліція, а точніше, Головне управління Нацполіції у Рівненській області, є офіційним замовником будівництва 18-поверхового комплексу на місці своїх гаражів. Містобудівні умови та обмеження ГУ НП отримало ще навесні минулого року, а ось дозвіл на виконання будівельних робіт від ДАБІ — тільки з другого разу у квітні цього року. На початку 2021-го ДАБІ відмовила ГУ НП у дозволі, зазначивши серед іншого, що не було дотримано вимоги щодо максимально допустимої щільності населення, максимально допустимого відсотку забудови земельної ділянки та не дотримано санітарно-захисні зони (не витримано відстань 12 м від дитячих майданчиків до внутрішньоквартальних проїздів та не відокремлено по периметру смугою зелених насаджень, шириною не менше 3 м).

В отриманому дозволі назва будівництва звучить значно менш пафосно, аніж у рекламі забудовника: «Нове будівництво житлово-торгово-офісного комплексу з підземним паркінгом для співробітників УМВС України в Рівненській області». Відповідно до техніко-економічних показників, будинок матиме 409 квартир, з яких 285 — однокімнатні, 74 — двокімнатні, 46 — трикімнатні та чотири — чотирикімнатні. Загальна площа квартир становитиме 23,9 тис. м2. Загальна площа будівлі — 44,5 тис. м2.

Василь Зелінський, заступник начальника ГУ НП у Рівненській області:

— Працівники нашого управління не забезпечені житлом. Цьому питанню ніхто не приділяв уваги. Я, зокрема, будучи начальником відділу поліції у місті більше п’яти років, ні житла не отримав, ні соціального захисту і змоги забрати сім’ю з попереднього місця проживання, щоб спокійно виконувати свої службові обов’язки. Так само і мої підлеглі. Фактично, ніхто не отримав з колективу житла. А це більше 500 співробітників, які 15 років забезпечували публічну безпеку і порядок на території міста. Місцева влада значення цьому не приділяла, як і виконавча влада на рівні області. А взяти, наприклад, ДСНС, то для них уже на вул. Князя Володимира шикарний комплекс збудували зі службовим житлом.

На сьогодні реалізовується програма, яка була анонсована Міністерством внутрішніх справ ще у 2014 році — щодо, зокрема, забезпечення житлом. Аби утримати у системі професіоналів, людей, які працюють більше 10-15 років і які справді є дуже хорошим кадровим ресурсом, резервом і інститутом наставництва. На Степана Бандери — інвестиційний проект, завдяки якому суттєвий відсоток наших співробітників буде забезпечений житлом. Над інвестиційним договором працювали кілька років, зараз відбувається деталізація. Бачив, що рекламні процеси є, але до самого будівництва ще дуже багато клопіткої роботи потрібно зробити. Земельна ділянка у власність інвестору не передається, він лише там буде будувати. Щодо автогосподарства, то його буде переведено на інше місце.

Олеся АНТОНЕНКО.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також