По Рівному розвісять з пів тисячі відеокамер

1924 0

Ми у соцмережах:

По Рівному розвісять з пів тисячі відеокамер

У Рівному оновлюють систему відеоспостереження «Безпечне місто» — щоб камери уже не просто показували територію, а могли розпізнавати обличчя та номерні знаки автомобілів і передавати цю інформацію оперативним службам. Понад 60 перших камер розвісили на міських вулицях ще наприкінці минулого року, нині їх тестують. Цього року мають змонтувати ще кілька десятків.

Загалом в оновленому «Безпечному місті» у рівненській громаді працюватиме майже 450 відеокамер. Тендер виграло столичне товариство «Інженіринг-аналітика» — за розробку проєктно-кошторисної документації їм заплатять 1,45 мільйона гривень, а за весь проєкт — 28 млн грн. Завершити його мають до кінця жовтня 2024-го. Раніше кияни уже робили аналогічні проєкти для Дніпра, Одеси, Хмельницького, Кропивницького і Львова, а також встановили систему розпізнавання облич в аеропорту «Бориспіль».

Андрій Пасічник, керівник департаменту муніципальної варти Рівного:

— Запустили тендер на виготовлення проєктно-кошторисної документації, виготовили її, переможцем стала фірма «Інженіринг-аналітика». У нас є робочий проєкт на чотири черги будівництва.

Депутат міськради Сергій Рибачок просить підключити до «Безпечного міста» ще й усі міські школи:

— Потрібно приєднати до існуючої програми «Безпечне місто» встановлення систем відеонагляду у школах. Нещодавно була ціла проблема, коли надійшла інформація про замінування одразу всіх шкіл Рівного. І спеціальні служби були змушені протягом доби досліджувати всі ці території. Також я подав запит до управління освіти — у нас з 38 шкіл у Рівному встановлені системи відеоспостереження лише у 20. У більшості випадків вони аматорські — незрозуміло, куди зберігається інформація і хто її опрацьовує. Дуже багато є питань стосовно безпеки дітей у школах.

Перші камери розмістили на основних в’їздах та виїздах з Рівного (біля зоопарку, на Луцькому кільці, в напрямку Сарн, зі сторони Бармаків) та на кількох перехрестях міста. Накопичувати відеодані будуть на «хмарній» платформі. За словами представника «Інженіринг-аналітика» Андрія Боришкевича, згодом відеоспостереження також торкнеться шкіл і садків, інфраструктури та транспорту. Але черговість можуть і змінити — якщо вже депутат виявив таку ініціативу.

Нагадаємо, перші камери «Безпечного міста» з’явилися у Рівному у 2018-2019 роках. Тоді за допомогою цієї системи поліція розшукувала наркоторговців, злодіїв та викрадені автомобілі. Більша частина тих камер і досі працює. Тепер фахівці радяться, як краще додати їх до нової мережі.

Олександр Третяк, міський голова Рівного:

— З 92 камер, які є на балансі міста, наразі працює 63. Розширення цієї мережі передбачає роботу приблизно 450 одиниць техніки. Роботу зі встановлення та підключення нових камер у Рівному та Квасилові розділено на 4 етапи. Перший з них завершили у 2021 році. Тепер понад 60 камер спостереження працює на основних дорогах міста, в’їздах та виїздах з обласного центру. В рамках другої та третьої черг ми плануємо збільшити кількість камер та розташувати їх поблизу навчальних закладів міста, садків та в інших громадських місцях, а також підключити до системи камери, розташовані приватними структурами. Крім того — дав доручення перевірити технічну справність камер, що вже працюють у місті, та інтегрувати їх у нову систему, а також — напрацювати пропозиції щодо роботи ситуаційного центру, де будуть оперативно реагувати на технічні збої та роботу камер в межах усього міста.

До слова, відеоспостереження у Квасилові теж є. Але їхні п’ять камер встановили ще до того, як селище об’єдналося з Рівним в одну громаду. Як пояснила квасилівська староста Віта Кисільова, на вулицях планують додати ще кілька відеокамер: на в’їзді-виїзді з селища, а також на території місцевої школи та садка. Усі їх планують в подальшому інтегрувати з системою Рівного.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також