Важко заснути, коли спека не лише на вулиці, а й у квартирі чи будинку. Навіть якщо є кондиціонер чи вентилятор, експерти не радять спати, коли вони працюють. Такий сон може викликати алергію, сухість шкіри і м’язові болі. Тому краще охолодіть кімнату до сну, але під час самого відпочинку не вмикайте вентилятор.
Створіть циркуляцію повітря — відчиніть вікно на провітрювання і залиште двері на ніч відчиненими. Так в спальні буде циркулювати прохолодне нічне повітря.
Перед сном намочіть простирадло холодною водою і старанно відіжміть. Сон з мокрим простирадлом стане порятунком для всіх, кому спекотно вночі. Але не забудьте накрити матрац рушниками, якщо не хочете його змочити.
Якщо не хочете мочити ціле простирадло — спробуйте покласти на шию, під коліна і на щиколотки змочену в холодній воді тканину.
Перед сном опустіть ноги в миску з холодною водою — це швидко остудить тіло. Залиште її біля ліжка на випадок, якщо вночі буде мучити безсоння через спеку.
Багато людей влітку роздягаються до нижньої білизни на ніч. Так рятуються від літньої спеки. Але лікарі, навпаки, радять спати в легкому натуральному одязі. Тканина допомагає налагодити нормальну терморегуляцію тіла. Коли ви спите голим, піт накопичується на вашому тілі і залишається там, а тканина піжами відводить вологу від тіла, тому сон голяка зовсім не допомагає охолонути, — пояснюють експерти.
Ще один предмет, який допоможе добре спати в спеку — це морозилка. Покладіть в морозилку на 30 хвилин загорнуті в пакет простирадла або подушку. Прохолода постільної білизни допоможе легше пережити літню спеку. Або ж зробіть в морозилці лід і викладіть його в миску, а потім поставте перед ввімкненим вентилятором. Прохолода пошириться по всій кімнаті, допомагаючи заснути.
Міняйте режим харчування. За чотири години до сну відмовтеся від м’яса. На вечерю краще приготуйте овочі. На перетравлювання важкої їжі тіло витрачає більше енергії і сильніше нагрівається. Також пийте більше води перед сном, щоб вночі не мучила спрага.