Негода у червні на Рівненщині, як закономірність: град пошкодив посіви

1758 0

Ми у соцмережах:

Негода у червні на Рівненщині, як закономірність: град пошкодив посіви

Грози з градом та поривами вітру, що пройшли у центральній частині Рівненської області у першій декаді червня, пошкодили посіви сільгоспкультур.

Рівненський обласний центр гідрометеорології повідомляє: на початку червня, під час чергового виїзду агрометеорологів на спостережні поля, що розташовані поблизу с.Вересневе (Великоомелянської територіальної громади, Рівненського району), у ході обстежень рослин було виявлено значні механічні пошкодження листя у соняшника та сої (в окремих рослин сої також було пошкоджено точку росту); пошкодження у ярого ячменю у тих частинах полях, де густота посівів була порівняно меншою, а рослини – слабшими; на посівах озимої пшениці пошкодження було виявлено лише в окремих рослин. Таких пошкоджень було завдано погодними умовами 1 та 2 червня, коли у центральній частині Рівненської області пройшли грози з градом та поривами вітру.

- Весняні грози та буревії є звичними для Рівненщини явищами. Однак, аналіз метеорологічних умов за період з 2010 року і до сьогодні виявив цікавий факт частоти проходження граду у центральній частині Рівненщини саме в останні дні травня – на початку червня. Таким чином, у 2010 (16 травня та 1 червня), 2015 (16 червня), 2019 (6 червня), 2020 (28 травня) та 2022 (1, 2 червня) у центрі Рівненщини (за даними АМСЦ Рівне та очевидців) відмічався град, внаслідок якого сільськогосподарські культури на полях, де ведуться спостереження спеціалістами сектору агрометеорології Рівненського ЦГМ, зазнавали пошкоджень. Найбільших пошкоджень зазвичай зазнавали культури з більшою площею листкової пластини, як наприклад кукурудза,  йдеться у повідомленні рівненських агрометеорологів .

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також