Неочікуваний візит: навіщо насправді російський диктатор прилетів до нашого сусіда

938 0

Ми у соцмережах:

Неочікуваний візит: навіщо насправді російський диктатор прилетів до нашого сусіда

Російський президент Владімір Путін пізно ввечері 23 травня з неочікуваним візитом прибув до Мінська, де його радо зустрів самопроголошений президент Білорусі Алєксандр Лукашенко. РосЗМІ повідомили, що нібито глава Кремля вмовлятиме Лукашенка взяти участь у навчаннях щодо застосування нестратегічної ядерної зброї.У Білорусь також прилетів літак втікача – колишнього президента України Віктора Януковича.

Однак навряд чи це справжня мета раптового візиту Путіна, сказав 24 Каналу політтехнолог Михайло Шейтельман. Він припустив, навіщо російський диктатор полетів до Білорусі.

Путін боїться своїх генералів
Черговий візит Путіна до Білорусі стався досить неочікувано об 11 годині вечора. Зазвичай, коли Путін кудись їде, наприклад, до Китаю, то про це заздалегідь повідомляють, а тут вночі раптом навіщось приїжджає до Білорусі.

- Я думаю, що цей візит й арешти російських генералів можуть бути пов'язані між собою. У російського президента можуть бути побоювання щодо спротиву міністерства оборони, припустив Шейтельман.

У такому випадку для російського диктатора Білорусь надійне місце, щоб пересидіти. Адже коли розпочався заколот Євгєнія Пригожина й вагнерівці йшли на Москву, то Путін втік у свою резиденцію, а зараз він боїться.

На думку політтехнолога, Путін абсолютно обґрунтовано побоюється контрдій з боку керівництва російської армії. Адже менше ніж за два тижні на Росії відбулися найбільші кадрові зміни за останні десятиліття. Зокрема, було звільнено міністра оборони Сєргєя Шойгу, а тепер щодня з'являється інформація про нові арешти генералів.

- У такій ситуації було б дивно, якби Путін спокійно сидів у Москві. До того ж коли він літав у Китай, то незрозуміло навіщо узяв із собою всіх, зокрема Шойгу. Я думаю, що коли його попереджають, що сьогодні будуть робити якісь дії, то він про всяк випадок кудись з'їжджає, – зазначив Шейтельман.

За його словами, Мінськ у 100 разів безпечніший, ніж Кремль. У випадку з Пригожиним можна було втекти в бункер, який охоронявся військовими, а зараз саме військові – головна загроза.

Скільки Путін може ховатися від своїх генералів
Можливо, поки Путін пересиджуватиме у Мінську, то у Росії відбудуться нові зміни, але навряд чи про них стане відомо. Вся ця історія про протистояння не назавжди й означає, що тепер буде нова система відносин.

- Або Путін і його нова команда впорається з цим й придушать потенційні бунти, або ні. Це питання кількох тижнів. Путін таку реформу робить вперше за всі 25 років своєї кар'єри. Цього ніколи не було в історії сучасної Росії,  – зауважив політтехнолог.

Тож цілком ймовірно, що російський президент перебуває у Білорусі поки у Москві зараз якась гостра фаза. На його думку, найближчі тижні для Путіна вирішальні.

Цими кроками диктатор перекреслив принцип лояльності до свого найближчого оточення, на якому у Росії все трималося багато років. Але виникає питання, чи зможе диктатор покластися на Андрєя Бєлоусова та нові кадри.

- Бєлоусов не є близькою людиною до Путіна. У глави Кремля справді все було побудовано на близьких людях, друзях або на тих, з ким пройшло все життя, додав Шейтельман.

Зараз фактично перекроюється модель. Російський президент вирішив побудувати справді нову систему, адже подумав, що з друзями не виграє війну. Йому замість друзів потрібні фанатики.

Кадрові зміни у російському міноборони

На Росії почалися масові чистки серед військового керівництва. Владімір Путін звільнив Шойгу з посади міністра оборони, а на його місце призначив економіста Андрєя Бєлоусова.

Також слідчий комітет Росії оголосив 23 травня про арешт заступника начальника генерального штабу і начальника головного управління зв'язку генерал-лейтенанта Вадіма Шамаріна та керівника департаменту державних закупівель міністерства оборони Росії Владіміра Вертелецького.

Крім того, за даними ISW, ще 6 посадовців хочуть добровільно подати у відставку після того, як Сєргєя Шойгу усунули з поста очільника міноборони Росії.

Аналітики ISW переконані, що звинувачення в корупції – це лише формальна причина великих кадрових змін. У Кремлі цілеспрямовано усувають від влади високопосадовців міноборони.


 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також