Ніна Крока роздумує: чи потрібні знову місту її ковані подарунки

1771 0

Ми у соцмережах:

Ніна Крока під час минулорічного фестивалю

Дискусійним у Рівному є майбутнє кованих скульптур в парку Молоді, який в народі називають Лебединкою. Ця алея стала улюбленим місцем для прогулянок батьків з дітьми, а самі скульптури перетворилися на атракціон. Адже незважаючи на заборону, діти на них залазять. І це подобається далеко не всім. Днями рівнянин Ярослав Заводний зареєстрував петицію до міської влади із вимогою захистити скульптури від знищення.

Ніна Крока, засновниця фестивалю «Металеве серце України»:

Не було передбачено, що по наших скульптурах можна лазити. Тому мені дуже прикро бачити те, що із ними відбувається у парку Молоді. У металу є така особливість — втомлюватися. Він не витримує, коли одна людина туди залазить, а інша злазить. Як би міцно скульптури не були прикріплені, але з часом вони розхитуються та нищаться. До них потрібно ставитисяя бережно, як до пам’ятника Шевченку, на який ніхто не вилазить.

На мою думку, така ситуація склалася від недостатньої культури наших людей. Адже вони своїми діями знищують родзинку Рівного. Мені хотілося б, щоб скульптури збереглися. Однак тенденція свідчить про інше, бо я час від часу забираю їх на ремонт, який виконую власним коштом.

Вважаю, що міська влада разом із поліцією має втрутитися. Може не штрафувати одразу людей, а найняти волонтерів, які б розповідали, як потрібно правильно поводитися в парку. Впевнена, якби у когось у дворі стояла така скульптура, то він би забороняв дітям на неї вилазити, бо розумів, що від того вона буде руйнуватися. Більше того, коли одна із скульптур не витримала і впала, то рівняни ще й мали до мене претензії. Через це я не знаю, чи потрібно продовжувати їх виготовляти та організовувати фестиваль. Якщо люди все нищать.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також