Нобельська земля: ціна зовсім не курортна

2789 0

Ми у соцмережах:

Нобельська земля: ціна зовсім не курортна

На березі озера Нобель, що у Зарічненському районі, рівнянин Микола Воронко купив нещодавно 35 соток землі під старою лазнею, на місці якої вже збудував однойменний з озером мотель. Заплатив за землю 111,6 тис. грн., тобто трохи більше 4 тисяч доларів. За такою ціною землю п.Воронко отримав відповідно до розпорядження, підписаного головою ОДА. Фахівці ж стверджують: цю землю можна було продати щонайменше втричі дорожче.

вилла_нобель

Один із котеджів на березі Нобеля, який з'явився протягом минулих років. Фото - з сайту вілли "Нобель"
Загалом за майже рік на посаді голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко підписав розпорядження про продаж понад 10 земельних ділянок на Рівненщині, які досі були у державній власності. Йдеться про землі поза межами населених пунктів, призначенням яких мало би бути промислове будівництво. У середньому сотка землі за підписом пана Муляренка була продана за 1000 гривень. Навіть там, де ринкова ціна на землю у 20 разів вища. Приблизно половина розпоряджень голови стосується невеликих ділянок. До прикладу, у серпні пан Муляренко погодив продаж 27 соток землі на території Сновидицької сільради на Рокитнівщині для ТзОВ «Українська лісопереробна компанія» — за 28,7 тис. грн. У жовтні біля лісового масиву у селі Зоря Рівненського району придбало 35 соток ПП «Спортивно-оздоровчий клуб «Спарта» — за 60,9 тис. грн. У лютому Анатолій Мельник викупив 15 соток державної землі за менш як 16 тис. грн. на території Головинської сільради на Костопільщині. Вересневе_земля_вулиця_Набережна_ОДА (9) А у селі Вересневе, що є супутником обласного центру, за розпорядженням голови 12 соток на вулиці Набережній викупив за 25,4 тис. грн. Василь Фединчук. Свого часу це була земля колгоспу. По сусідству — і досі ангар з сільськогосподарською технікою, проте через дорогу — новенькі житлові будиночки. Наразі будівництво там не розпочате. Стоїть лише збережена з часів колгоспу невелика будівля, а саму ділянку власник обгородив бетонним парканом. Подібні земельні ділянки у Вересневому, зокрема, і по сусідству з тією, що відчужила ОДА, продають від 200 до 500 тис. грн. Вересневе_земля_вулиця_Набережна_ОДА
Обидві світлини - з Вересневого
Зазначимо, що Рівненська ОДА розпоряджається землями державної власності поза межами населених пунктів. У парламенті обіцяли прийняти закон, який передасть ці землі громадам. Втім, закону досі немає. Петро Харковець, голова Локни­цької сільської об'єднаної територіальної громади на Зарічненщині: — Якби земля була у нашому розпорядженні, ми б продали ділянку біля озера Нобель дорожче, отримавши надходження до бюджету. Підприємець Воронко, який купив — з Рівного, але родом звідси. Його брат свого часу Кухченську сільраду очолював. Ця земля колись колгоспу належала, на місці мотелю, який вже збудований, була колгоспна лазня. У бюджет громади від мотелю наразі — жодних податків. Матиму розмову з підприємцем, аби змінити ситуацію. Хоча він такий — не єдиний. У селі Нобель масово котеджі будують впливові люди, серед яких — і судді, і прокурори. Купують землю у місцевих (по 6-8 тис. доларів за 10 соток), зводять котедж, а потім дехто здає кімнати в оренду відпочивальникам. Звісно ж, ні про який офіційний бізнес не йдеться. Попри те, що місце курортне, надходжень з Нобеля до бюджету громади — мало. Місцеві від цього не у захваті. Ті, хто будує котеджі, почуваються як господарі, а в інфраструктуру села — ні копійки не дають. Був випадок, що і ціле озеро Нобель під контроль намагалися взяти, але люди не дозволили. Олександр Ганов, в.о. начальника юридичного відділу апарату Рівненської ОДА: — Готуючи розпорядження про продаж земельних ділянок, ми керуємося загальною процедурою, прописаною у Земельному кодексі. За дорученням голови ОДА райдержадміністрації замовляють у ліцензованих фірм експертно-грошову оцінку земельної ділянки, яку хочуть купити. Таких фірм в області є до десяти, і вони, вираховуючи вартість ділянки, керуються методикою, прописаною у постанові Кабміну. Експертно-грошову оцінку, за яку ліцензована фірма несе відповідальність, на наше прохання ще перевіряють фахівці управління Держгеокадастру. Ми не маємо підстав брати під сумнів встановлену вартість землі після цих двох кроків. Збільшувати суму самостійно ОДА також не має права. Відмовити у клопотанні підприємству чи фізичній особі теоретично можемо, але тоді буде судовий позов і ми його у будь-якому випадку програємо. Бо законодавство чітко передбачає, що власник нерухомості на земельній ділянці має право на її купівлю. Якщо ділянка вільна від забудови, лише тоді можемо виставити її на аукціон і експертно-грошова оцінка буде стартовою ціною. Павло Кравчук, депутат облради, член земельної комісії: - Зважаючи на вказані ціни, землю продають дешево, але потрібно розбиратися у кожному випадку окремо – що за земельна ділянка, яке її призначення. Ціну встановлюють на основі експертної оцінки, яку проводять ліцензовані фірми за визначеною формулою.
Алла САДОВНИК.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також