У Рівному може повторитися земельна оборудка, коли землю віддають силовикам, а житло зводять комерсанти. Так, як це провернули з ділянкою поблизу обласного краєзнавчого музею, де землю міські депутати виділили обласній прокуратурі. Схожа схема назріває в районі вулиць Гагаріна та Гайдамацької. Там 3,5 га безкоштовно просить управління СБУ.
Депутатам уже роздали проект рішення, де вказано, що рівненський підрозділ спецслужби хоче збудувати багатоквартирний будинок для «забезпечення військовослужбовців та їхніх сімей квартирами». Чимало обранців скаржаться, що йде шалений тиск, аби просунути позитивне рішення.
Пікетувати засідання сесії збираються ветерани АТО, адже бояться за подальшу долю квартир. Мовляв, спецслужба знайшла інвестора-забудовника і реальним ветеранам не дістанеться жодного квадратного метра.
Проти такої оборудки виступає ветеран АТО Сергій Пандрак. За його словами, адже на цю ділянку міською радою розроблений проект забудови за держпрограмою «Доступне житло».
— Уже пройшло десять років, а міська влада палець об палець не вдарила. Навіть не розробили передпроекті розрахунки. Державний фонд сприяння молодіжному будівництву їх має, тому років чотири тому пропонували, щоб 3,5 га передали Рівненському регіональному управлінню держфонду, як це робили в інших обласних центрах. Міському голові Володимиру Хомку надали пропозиції, щоб там звести доступне житло для ветеранів, адже Кабмін у 2014 році прийняв державну програму 50 на 50 (половину фінансує держава) для воїнів і переселенців, — розповідає Сергій Пандрак. — Нам робили різні пропозиції, по гектару землі одночасно просили обласна прокуратура, поліція та СБУ. Торік на сесії ми заперечили проти розділення і депутати створили комісію, яку очолив Олександр Нестерук. Він провів два засідання, на яких ми висунули пропозицію — передати держфонду, який побудує 600 квартир. Третього засідання не відбулося. Ми запитували Олександра Нестерука, коли проведе. Обіцяв після виборів до парламенту. Вибори минули давно, але немає інформації, чи збиралася тимчасова комісія.
І от на 3,5 га, де досі генеральним проектантом виступає держфонд, претендує СБУ. На цій ділянці можна збудувати кілька будинків висотою 9-10 поверхів з інфрастуртурою. Для чого передавати лише одній СБУ? Де ця структура візьме кошти, щоб збудувати 600 квартир? Сумніваюся, що такі кошти має навіть центральний апарат.
У черзі в Рівному перебуває приблизно 3000 ветеранів. І ми прихильники, щоб для них збудували доступне житло за державними програмами. Мені прикро, адже за такою схемою обласній прокуратурі передали землю в центрі міста на вулиці Толстого (забудовник ТОВ «Стоград», — ред.) поблизу краєзнавчого музею. Мабуть, ця стара схема і тут зіграє.
Там звели висотку на 11 поверхів. Скільки квартир у підсумку отримала прокуратура??? Можливо отримав житло лиш колишній прокурор області, а про ветеранів АТО ніхто і не згадував. Тому на сесії буде гаряче. Хай депутати не ризикують, би ми прийдемо на засідання з пікетом небайдужих рівнян.