Олег Омельчук: «У фіналі мені пощастило»

1584 0

27-річний рівненський пістолетник Олег Омельчук з бронзовою медаллю повертається з чемпіонату Європи зі стрільби з пневматичної зброї, що завершився в італійській Брешиї. Наш спортсмен з четвертим результатом вийшов до фіналу, але вже там зміг випередити представника Росії. «Золото» та «срібло» — у француза та серба. Ця медаль стала першою на європейських першостях, здобутою Олегом в особистому заліку. До цього були призові місця у складі збірної.

Щодо командного заліку в Брешиї, то інші два українські пістолетники виступили не надто вдало, а відтак лише восьма сходинка. Більшого очікували фахівці й від юніорів; до трійки пістолетників входило одразу двоє представників Рівненщини — Роман Нагорний та Владислав Данилов. В особистому заліку у них, відповідно, 16-те і 31-ше місця, у командному — четверте. — Це моя перша особиста медаль на чемпіонатах Європи, а тому вважаю свій виступ успішним, - розповів у перші години після повернення з Італії читачам «РВ» Олег Омельчук. — Розраховувати на щось вище було складно. Досвідчені француз і серб дуже добре відстріляли як на попередньому етапі, так і у фіналі. А от росіянин, який у фінал увійшов третім, в останній спробі влучив у «вісімку», що врешті дозволило мені здобути «бронзу». Можливо, десь пощастило, але це спорт, іноді щастить, а іноді й ні. Розраховував на медаль також і в командному заліку, але мої партнери виступили не надто вдало. Навіть складно сказати, чому так сталося. — Медаль — це завжди добре, - поділився своїми враженнями від виступу Олега його тренер Сергій Бондар. — Результат Олег показав хороший, хоча вже у цьому сезоні він стріляв і краще. — Чи були підстави розраховувати і на командну медаль? — Безумовно. Зізнаюся, на командну медаль я і розраховував насамперед. Не думав, що Сергій Кудря, який торік був віце-чемпіоном Європи, покаже тридцять четвертий результат, а Іван Бідняк, який вже виборов олімпійську ліцензію, виступить гірше. Можливо, десь переоцінили свої сили. — У Брешиї розігрувалися олімпійські ліцензії? — Ні. Для цього Олег наприкінці місяця вирушить до Австралії на етап Кубка світу. Треба якнайшвидше вирішити це питання і спокійно готуватися. Адже етапи відбуваються у досить віддалених точках планети, а це нелегко у всіх відношеннях. — Що скажете про виступ юніорів? — Якщо Нагорний виступив на «трієчку», то виступ Данилова навіть не знаю як оцінити. Обоє не показали своїх результатів. Напевно, тиск відповідальності виявився занадто сильним. Цього року серед юніорів змагалися спортсмени 1991 р.н. і молодші. Нагорний — 1992 р.н., а Данилов — 1994-го, отож вони ще матимуть шанс проявити себе.