На вулиці Симона Петлюри знаходиться триповерховий будинок, який перебуває у власності міста.
Рівняни знають його під назвою «Народний дім». Будівля розташована у центральній частині обласного центру, де не лише нерухомість, але й квадратний метр землі має чималу вартість.
Однак за багато років міська влада так і не змогла знайти спільної мови з орендарями «Народного дому». Тому будівля з часом почала руйнуватися, проте вона не перебуває у такому жахливому стані як переконує влада.
Одразу при вході в «Народний дім» вас зустріне привітний охоронець, який запитає у вас про мету візиту.
Також на першому поверсі знаходяться офіси уже давно непрацюючих організацій та велика актова зала. Хоч вона має закинутий вигляд, проте це місце облюбували місцеві пенсіонери. Вони збираються у актовій залі по неділях, влаштовують побачення, а ще танцюють.
Ще на першому поверсі можна побачити великий банер, на якому намальований майбутній ремонт приміщень, який повинна була профінансувати міськрада Рівного. Дата виконання – початок і кінець 2020 року.
Однак ніхто цього грандіозного ремонту так і не проводив, а в будинку міська влада лише змінила старі дерев’яні вікна на пластикові. Будівельники навіть віконні укоси не зробили.
Те, що точно вам впаде у вічі, це велика кількість проводів на стінах. Вони буквально звисають, наче спагеті. Орендарі «Народного дому» розповідають, що під час Революції Гідності майданівці, штаб яких знаходився у будинку, використали багато електроенергії. Після перемоги Майдану розплачуватися за спожите «світло» було нікому. Тому енергетики його відрізали. Через це кожна організація мусила проводити собі електроенергію самостійно.
Схоже відбулося й з опаленням. Деякі орендарі мали заборгованість, тому тепловики без попередження у грудні відрізали там опалення. Це призвело до того, що в будинку полопали усі батареї. Потоки гарячої води призвели до того, що в деяких місцях будинку понищився фасад на стінах, а ще підлога.
Наразі міська влада взяла курс на виселення усіх орендарів з «Народного дому». Тому тут залишилися тільки обласна спілка журналістів та офіси партії «Батьківщина».
Орендарі своїми силами зробили ремонти у приміщеннях та вболіваються за стан будинку.
Голова Рівненської обласної спілки журналістів Дмитро Тарасюк підозрює, що будинок влада спеціально доводять до поганого стану, щоб потім можна було продати. Адже будівля знаходиться у центральній частині міста, тому й може мати неабиякий інтерес для забудовників.
Як ще один з аргументів, Тарасюк наводить спробу підпалу «Народного дому», яка відбулася кілька років тому. Тоді на даху будинку виявили шість 5-літрових плашок з горючою речовиною, до якої вогонь не встиг дібратися. Врятувати «Народний дім» вдалося лише завдяки тому, що спробу підпалу швидко виявили.
Соціальний юрист Микола Кузьмич Твердий, який приймає людей у «Народному домі», теж дивується, чому влада не хоче зробити ремонт в будинку:
- Ця будівля має важливе значення для Рівного. Адже усі штаби революцій починалися з цього будинку. Тому дуже важливо зберегти «Народний дім». Зараз міський владі нічого не заважає зробити тут ремонт. Бо тут залишилися діючими лише дві організації. Крім того, ми колись пропонували владі взяти цей будинок в управління. У нас навіть створена рада орендарів, яка до цих під утримує цей будинок. Якби спілка журналістів та партія «Батьківщина» не утримувала б цей будинок, то Бог знає, у якому стані тут все було.
Для того, що врятувати будинок, потрібно провести ремонт фасаду, привести до ладу комунікації та зробити косметичний ремонт в коридорах «Народного дому».
Це дозволить не лише зберегти будинок, але й на ньому заробляти. Адже лише на третьому поверсі тут нараховується десять вільних приміщень. Схожа ситуація й на другому поверсі.