Особливості отримання витягу з ЄДР

77 0

Ми у соцмережах:

Особливості отримання витягу з ЄДР

Спеціальний додаток Дія – це новий портал, на якому користувачі можуть запитати корисну інформацію щодо вирішення різноманітних завдань та отримати базові адміністративні послуги. Однією з них є подання запиту на видачу витягу з ЄДР, у якому містяться відомості про юридичних осіб, громадські формування та фізичних осіб, що займаються підприємницькою діяльністю. Подавати заяви можна при особистому відвідуванні державного реєстратора, через законного представника, а також оформити запит на порталі мін’юсту.

Яким чином отримати витяг

Єдиний реєстр являє собою систематизовану базу даних стосовно всіх суб’єктів підприємництва та некомерційних організацій. Інформація використовується в бізнесі під час укладання угод з партнерами, щоб перевіряти благонадійність контрагентів. Скористатися відомостями із ЄДР виникає потреба, наприклад, при оформленні угод на постачання товарів, надання послуг чи виконання робіт. Створити запит на отримання витягу може кожний ФОП, громадська організація, що не має статусу підприємства, та юридична особа. Інформацію надають:

● ЦНАП;

● приватні нотаріуси;

● міські та районні держадміністрації;

● державні нотаріальні контори.

На порталі Дія послуга має ідентифікатор 00234. Щоб отримати витяг з ЄДР, потрібно направити запит до відповідної інстанції у письмовому вигляді або в електронному форматі. До запиту треба додати квитанцію про сплату за користування послугою та нотаріально засвідчену копію повноважень представника.

Вартість послуг та строки видачі витягу

У залежності від способу отримання результату запиту відрізняється вартість послуг. Якщо зацікавленій особі потрібний витяг з реєстру у паперовому вигляді, доведеться сплатити 0,05 прожиткового мінімуму та зачекати одну добу. Коли витяг формується у вигляді електронного документу, вартість послуги складає 75% від вартості надання паперового витягу. Які відомості взагалі можна дізнатися про контрагента:

● правовий статус;

● дату реєстрації;

● вид діяльності;

● перелік засновників;

● код за ЄДРПОУ;

● керівники компанії;

● статутний капітал;

● контактні відомості;

● номер платника податків тощо.

На основі отриманих даних представники бізнесу приймають рішення, чи надійно співпрацювати з потенційним партнером. Це має вирішальне значення для здійснення підприємницької діяльності з чесними перевіреними контрагентами. На інформаційному порталі Дія користувачі можуть отримати потрібні послуги та різноманітну інформацію без необхідності відвідувати різні інстанції, служби та державні органи.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також