Для першокласників Рівненщини привезли 995 великих ігрових конструкторів «Lego Playbox». Роздавали їх біля обласної адміністрації. Це десятикілограмові коробки з наборами, кожна з яких розрахована на один клас.
- Вже з 8-ї ранку розвантажуємо конструктори – віддаємо їх керівникам відділів освіти району, головам ОТГ, директорам шкіл, - розповів начальник обласного управління освіти Григорій Таргонський. – В області у нас 973 перших класи. Кожен отримає один набір. Окрім цих наборів, ми чекаємо на додаткових 400 коробок у квітні наступного року, які будуть передані в ті класи, де багато учнів.
В коробках – конструктори ЛЕГО різних модифікацій, які сприятимуть дітям в освітньому процесі. Вони будуть використовуватися на уроках логіки, математики, художнього мистецтва, інших предметах. Саме з цією метою у МОН підписали меморандум про взаєморозуміння з The LEGO Foundation, яке надало ці набори безплатно українським школам. А це недешевий подарунок. Так, загальна вартість таких коробок у двох фурах, які надійшли на Рівненщину, становить приблизно півмільйона гривень. Набори були виготовлені в Угорщині.
Забирати коробки на школи Клесівської ОТГ приїхав її голова Василь Гриник, який розповів:
- В нашій ОТГ в цьому році 10 перших класів нової української школи. Відповідно нам видали 10 коробок з іграшками ЛЕГО. На разі наші перші класи на 100% забезпечені необхідними дидактичними матеріалами та меблями. Для того, щоб посадити всіх першокласників за новенькі парти і видати їм усе необхідне, ми виділяли додаткове фінансування з бюджету ОТГ – 22,5 % від загальних витрат на НУШ. Іншу частину нам виділили з держбюджету.
Щодо забезпечення шкіл Рівненщини загалом підручниками, меблями та іншим обладнанням, то Григорій Таргонський стверджує:
- Підручники в основному вже поставлені в НУШ (нова українська школа – ред.). Обладнанням разом з меблями школи забезпечені на 80%.
Нагадаємо, перша вантажівка з безкоштовними наборами LEGO прибула цьогоріч влітку. Учні Нової української школи до початку навчального року отримали маленький індивідуальний набір «Six Bricks» («Шість цеглинок»).