Трагедія в Одесі може повторитися й на Рівненщині

11744 0

Ми у соцмережах:

фото ілюстративне

Трагедія в Одесі, в якій від вогню загинуло більше 10 осіб, може повторитися й на Рівненщині. Ситуацію з пожежною безпекою в університетах, школах, лікарнях, будинках культури та інших закладах в області рятувальники називають плачевною.

— Торік ми видали близько 1400 приписів про недотримання заходів пожежної безпеки керівництву закладів соціальної сфери, — розповів речник управління ДСНС в Рівненській області Дмитро Мельник. — Найбільш поширені порушення: відсутність протипожежної сигналізації та просочення вогнегасним розчином дерев’яних конструкцій, несвоєчасна підзарядка вогнегасників, захаращені шляхи евакуації, відсутність під’їздів для спецтехніки. Ми видаємо приписи, проте штраф за такі порушення — 50-70 гривень. Тож керівництву закладів простіше, очевидно, заплатити штраф, ніж виконати припис. Коли питаємо, чому так, розводять руками і стверджують, що немає коштів на сигналізацію чи вогнегасник. І так рік у рік.

Натомість у звіті начальника обласного управління освіти Григорія Таргонського з фінансуванням протипожежних заходів ситуація не така вже й погана:

— На заходи протипожежної безпеки на 2019 рік було виділено понад 4 мільйони гривень. За 11 місяців вони були освоєні на 95% по районах і містах, по ОТГ — на 87%. Найкраща ситуація у місті Вараш. У них було передбачено 135 тисяч, вони впродовж року додали коштів, яких освоїли на 800 тисяч. Найбільше було виділено коштів Костопільському району, і там їх всі освоїли. Загалом 7 районів і міст освоїли кошти. Занепокоєння викликає Здолбунівський район — освоєно менше половини, Корецький, Рокитнівський, Сарненський, Гощанський.

Тим не менше, голова Рівненської ОДА видав розпорядження управлінням освіти, культури, здоров’я, департаменту соцзахисту та рятувальникам до 20 січня перевірити всі заклади соціальної сфери на дотримання заходів пожежної безпеки.

Дарина Гузенкова.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також