Погорілець вимагає два мільйони від сусідів та рятувальників

911 0

Ми у соцмережах:

Погорілець вимагає два мільйони від сусідів та рятувальників

Майже три місяці минуло відтоді, як костопільчанин Віктор Кремінський подав судовий позов на своїх сусідів та до головуправління ДСНС у Рівненській області, вимагаючи відшкодувати йому два мільйони гривень завданих пожежею збитків. Однак Костопільський районний суд усе ще не розпочав розгляд справи по суті.

У Кремінського торік згоріло усе — два будинки та гараж. Тієї ночі у Костополі не спала уся вулиця. Люди, як могли, намагалися самі загасити вогонь, та марно. Тоді ж згоріли гараж та автомобіль у у сусідів Кремінського — батька та сина Снітчуків. Рятувальники через брак води поблизу місця пожежі почали гасіння надто пізно. Будинки тут зведені дуже близько один від одного, тож люди боялися, що коли вітер стане сильнішим, загоряться й інші будинки.

Віктор Кремінський у цей час їхав з сином за кордон купувати йому автомобіль. Там, на кордоні, його застала звістка про страшну пожежу, і він поїхав додому.

Повернувшись, поговорив з сусідами, переглянув відео, яке вони зняли, і вирішив позиватися до сусідів, бо вважає, що саме від них поширився вогонь, та до рятувальників, бо вважає, що вони могли вчасно загасити пожежу і не допустити таких наслідків, але не зробили цього. Загалом вимагає від відповідачів два мільйони гривень — у таку суму він оцінив згорілі будинки з меблями й побутовою технікою та гараж.

У головному управлінні Держслужби з надзвичайних ситуацій кажуть, що не пригадують випадку в області, щоб до них у подібній ситуації позивалися й вимагали компенсації. Скласти позовну заяву Кремінському допоміг один з адвокатів у райцентрі, але на підготовче судове засідання, яке мало відбутися минулого тижня, він прибув уже з іншим захисником — Миколою Григоренком з Рівного.

Захисник Снітчуків дослідив минуле цього адвоката та судді по справі Олександра Цвіркуна й заявив відвід судді на тій підставі, що на початку 2000-х років Григоренко та Цвіркун працювали разом суддями військового місцевого суду Рівненського гарнізону. Захисник вважає, що ця обставина може перешкодити об’єктивному розгляду справи.

Аби не затягувати далі початок суду, позивач, хоча й не має ні найменшого досвіду участі у судових справах, тут же заявив, що на цьому етапі він відмовляється від послуг Миколи Григоренка, і подав відповідну заяву. Тож відвід судді не відбувся. Кремінський також подав клопотання про долучення до справи як співвідповідачів 19-ї Державної пожежно-рятувальної частини, яка тієї ночі гасила пожежу, та пожежно-рятувального загону. Він каже, що поза судовими засіданнями він поки не збирається відмовлятися від послуг цього захисника і що той його консультуватиме.

Віктор Кремінський також повідомив, нібито сусіди Снітчуки подали зустрічний позов до нього, також вимагаючи компенсувати збитки та судовий збір, оскільки вважають, що вогонь пішов від Кремінського до них, а не навпаки. Якщо ця інформація підтвердиться, Віктору доведеться ходити в суд удвічі частіше — і позивачем, і відповідачем у справі про ту ж саму пожежу.

Світлана Федас.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також