Тривають Другі літні спортивні ігри України — комплексні змагання, що проводяться раз на чотири роки. Команда Рівенщини вже виступила у дев’яти видах спорту і зараз у групі малих областей (третя група) посідає перше місце. Нагадаємо, що наші плавці серед усіх збірних команд областей посіли восьме місце, стрільці — десяте, баскетболісти — четверте, дзюдоїсти — вісімнадцяте, волейболістки — восьме, велосипедисти — десяте, бейсболісти — четверте, легкоатлети — восьме, веслувальники — сьоме.
Чим гірше — тим краще Змагання з легкої атлетики в рамках Ігор проходили у Києві на НСК «Олімпійський». Загалом рівняни вибороли дев’ять медалей. Найвдаліше виступили Вадим Слободенюк (золота та срібна медалі у бігу на 3000 м з перешкодами та 1500 м) та Ольга Міщенко («золото» у естафеті 4 по 400 м, а також «срібло» у бігу на 400 м). Крім того, золотою медаллю, метнувши молот на 81,74 м, порадував Андрій Скварук. Іншими призерами стали Сергій Черненков (110 м з бар’єрами — друге місце), Тетяна Мовчан (естафета 4 х 400 м — друге місце), Юрій Гичун (3000 м з перешкодами — третє місце), Віктор Шаповал (стрибки у висоту — третє місце). Загалом наші спортсмени стартували на 47 дистанціях, набравши 1114 очок, що дозволило посісти восьме командне місце. — Попереду нас були лише великі області, — сказав, коментуючи виступ наших спортсменів, президент Федерації легкої атлетики області Борис Чулаєвський. — Ми випередили усі команди як третьої, так і другої групи. За усю історію участі у комплексних змаганнях — це був кращий наш результат. Враховуючи умови тренувань, хотілося, щоб наші успіхи не перетворилися на простий рядок, а щоб влада допомогла нам, адже рівенським легкоатлетам немає де тренуватися у зимовий період. Щоб обладнати два легкоатлетичні манежі, стадіону «Авангард» потрібно близько ста тисяч гривень. — Умови тренувань рік у рік погіршуються, а результати стають кращими, як це пояснити? — У нас виросло чимало тренерів. На нинішніх Іграх залік давало п’ятнадцять тренерів, раніше фахівців було менше. Чим гіршими стають умови, тим у тренерів зростає фанатизм, займатися з дітьми при «мінусовій» температурі можуть тільки справжні фанати. — Цей успіх не випадковий, — продовжив старший тренер збірної області з легкої атлетики Вадим Подолянко. — У нас були лідери, які змогли підтримати своє реноме, але разом з тим нас порадував найближчий резерв. Спортсмени, більшість з яких вперше виступали на такому рівні, змогли показати високі результати.
Камлочука не бачать Змагання з веслування на байдарках та каное проходили у Дніпропетровську. Золоті медалі у скарбницю нашої збірної принесли дубенчани Леонід Камлочук та Богдан Кучмей, які були поза конкуренцією на каное-двійці на дистанціях 1000 та 500 м. Ще дві медалі дісталися Віктору Недашковському на каное-одиночці: на 1000 м — срібна, а на 500 м — бронзова. Незважаючи на здавалося б переконливі успіхи на всеукраїнському масштабі, продовжує залишатися поза збірною країни провідний веслувальник нашої області Леонід Камлочук. — Щороку я виграю олімпійські дистанції, але на збори до збірної мене не викликають, на міжнародні змагання не беруть, — бідкається Леонід. — За словами тренера збірної, він мене не бачить у складі команди, вважаючи, що інші спортсмени покажуть кращі результати, хоча результатів то немає. Ось і цього року ми з Богданом не поїдемо на чемпіонат світу. Щоб підтримати форму, доведеться з’їздити на чемпіонат Німеччини. Щось подібне було з іншим веслувальником Сливінським, якого тренер у збірній не бачив, той почав виступати за збірну Польщі і, як результат, двічі поспіль став чемпіоном світу. У ці дні мають завершитися змагання з вільної боротьби, але поки що результатів немає, потім на рівнян очікує важка атлетика, греко-римська боротьба, бокс та софтбол. Чи вдасться нашій області зберегти до фінішу першу позицію, в управлінні фізкультури, спорту та туризму прогнозувати не беруться, проте переконані, що у трійку увійти мусимо, що після четвертого місця на перших Іграх вже успіх.