Поліція теж похмеляється?

1666 1

Ми у соцмережах:

«Хатинка» на вулиці Коновальця

У Рівному кожен алкоголік знає, де можна швидко і недорого похмелитися у найважчі ранкові години, коли організм відмовляється працювати, не прийнявши звичні «п’ятдесят». Ці місця, які часто називають «наливайками», не лише «лікують» хворих на алкоголізм, а й роблять людей алкоголіками. Про санітарний стан і криміногенне становище навколо «наливайок» теж усім добре відомо. Аби цього всього не було, варто просто позакривати усі ці заклади. Але не робить цього наша влада. І не тому. що не може. А тому, можливо, що серед тих, хто стежить за громадським порядком, є чимало таких, кому щоранку також потрібні ті самі «п’ятдесят».

Одну із спроб боротися з «наливайкою» здійснили мешканці будинку на вулиці Коновальця, 10. Місцеві розповідають, що працює вона років з 15. За цей час з кіоску виросла до розмірів невисокої хатинки без назви, але з примітними на відстані фотографіями пива. Люди зібрали підписи та написали скаргу на магазин до міськради Рівного.

— Мешканці не проти, аби заклад торгував спиртним і продуктами, але нехай не наливають «по 50», — розповідає заступник голови ОСББ «Коновальця 10» Анатолій Базан. — У них графік роботи мав би бути з 8-ї до 22-ї, а відкривають двері на годину раніше, працюють довше. Для чого? Щоб роботяги, які йдуть на роботу чи додому, заходили і пили по «50 грамів». Ну, добре, якби випили і йшли, а є ж «постійні клієнти», які там цілими днями. У закладі немає туалету (а могли б хоча б біотуалет поставити), тож відвідувачі йдуть у кущі, під наш будинок посеред білого дня. І ще й матюк за матюком гнуть. А тут же жінки, діти ходять. Нап’ються і починають битися. Вже у нас там два вбивства було, «швидка» раз за разом виїжджає на виклики, бо комусь стає погано. А люди бояться вечорами ходити, бо повз будівлю проходить доріжка від супермаркетів, зупинок громадського транспорту.

Мешканці помічали, що до «наливайки» час від часу під’їжджає бус із бочками. Підозрюють, що у бочках — розведений спирт, який і продають пиякам. Проте за руку ніхто торговців не зловив. Після скарги мешканців до «наливайки» виїздила комісія, створена міським головою, проте впливу в неї небагато.

— Ми зафіксували, що там наливають алкоголь, але вдіяти нічого не можемо, має спрацювати поліція — скласти відповідні матеріали, зареєструвати провадження, направити до суду. Лише маючи відповідні документи про кримінальне провадження на руках, ми можемо ухвалювати рішення про те, щоб закрити заклад, — зазначає начальник міського управління торгівлі Ігор Остапенко. — У нас багато «наливайок» у місті, нам на них скаржаться рівняни, ми виїжджаємо і пишемо листи у поліцію, а та нічого не робить.

Що цікаво, зібрав підписи мешканців багатоповерхівки на Коновальця, 10… слідчий карного розшуку, який мешкає у будинку. Проте його колеги з міськвідділу кажуть, що вдіяти теж нічого не можуть.

— Викриття порушень відповідно до статті 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) від поліції вже віддавна забрали, — коментує заступник начальника міськвідділу поліції Рівного Іван Теліга. — Заклади, де незаконно торгують спиртним (підробкою чи без ліцензії), має викривати податкова. Ми лише викриваємо заклади, де незаконно продають алкоголь неповнолітнім, затримуємо тих, хто варить самогон.

У цих напрямах маємо чимало напрацювань. А ось податковій йти з перевіркою важко — вона зобов’язана повідомляти юридичну особу завчасно, а коли приходить, відповідно, незаконної діяльності ніхто вже не здійснює. Тому ми почали практикувати спільні рейди. Коли маємо інформацію, що десь продають алкоголь неповнолітнім, запрошуємо з нами фіскалів. У цьому випадку вони вже можуть без попередження викрити місця, де торгують алкоголем незаконно. Минулого тижня ми працювали у селах Рівненського району.

За словами пана Теліги, скаржитися на «наливайки» можна на 102 — дані з поліції у податкову передають. Проте варто зазначити, що за даними державного реєстру судових рішень, з початку року в Рівному було оголошено сім вироків щодо незаконного виготовлення, збуту чи транспортування алкоголю. І жоден вирок не стосується діяльності закладів. Штрафував суд за поданням правоохоронних органів лише фізичних осіб, які самі десь купували фальсифікат і перепродували його рівнянам на вулицях міста.

Микола НЕСЕНЮК,
Алла САДОВНИК.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також