Поліція відмовилась будувати поряд з місцем масових розстрілів у Рівному

2674 0

Ми у соцмережах:

Поліція відмовилась будувати поряд з місцем масових розстрілів у Рівному

Уже рік поліцію Рівненщини очолює Олексій Камишанський. За цей час показники розкриття злочинності значно покращились, стверджує він. А ще значно покращились умови, в яких працюють поліцейські. От і ділянки під будівництво житла для них шукає. Окрім того, прагне реалізувати в області декілька програм, які мають покращити криміногенну ситуацію: тривожні кнопки, розпізнавальні камери, фронт-офіси.

— За цей рік нам вдалося знизити на 5% рівень злочинності та збільшити відсоток розкриття кримінальних правопорушень з 47,2% до 52,1%, — розповів Олексій Камишанський. — Кожен другий злочин — розкрито. Це найкращий показник роботи поліції упродовж останніх п’ять років.

Стало менше умисних вбивств (з 26 до 18), тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого (з 12 до 10), зґвалтувань (з 15 до 11), пограбувань (з 105 до 82) та розбійних нападів (з 16 до 13).

— Ми покращили роботу з протидії незаконного обігу зброї (сьогодні відкрито понад 200 справ) та наркотиків (696 справ), — продовжує начальник поліції. — А також видобуванню бурштину-сирцю. Нам вдається затримувати не лише добувачів каменю, а й організаторів. Зазвичай це місцеві жителі, які наймають людей для видобування.

Одних звільнили, інші самі пішли з поліції

Протягом року з поліції пішли 99 працівників. 67 з них звільнилися за власним бажанням, 26 — через стан здоров’я. Інших — звільнили.

— Вісім працівників були звільнені через події, які вплинули на їхню репутацію, — каже п. Камишанський. — Це керування автомобілем у нетверезому стані, інше. Наприклад, ДБР викрило трьох правоохоронців на хабарництві. Поки що в суді їхню вину не доведено. Але ми провели власне службове розслідування, за результатом якого звільнили їх.

Він пояснив, що чимало правоохоронців знаходять собі більш високооплачувану роботу, зазвичай в інших силових структурах. Адже, для прикладу, зарплатня дільничного — 12-13 тисяч гривень, що, на думку начальника, недостатньо.

На могилах євреїв не будуватимуть

У будівлі управління поліції області, що на Хвильового, 2, за останній рік зробили розкішний ремонт. А колишній спортзал переобладнано на сучасний, стильний тренажерний зал, який оснащено новими тренажерами та іншим спортивним приладдям.

Як пояснив керівник — усе це робиться для того, щоб забезпечити підлеглим комфортні умови праці. Щоправда, витраченої суми на ремонт не назвав, зазначивши лише, що використали державні кошти, з місцевого бюджету та спонсорські. Також він добивається для правоохоронців поліпшення житлових умов.

— 30 квартир отримають правоохоронці в новобудові, яку зводить інвестор на вулиці Степана Бандери, — розповів Олексій Камишанський. — Передали на баланс міста нарешті гуртожиток на вулиці Дворецькій, в якому проживають переважно пенсіонери, що відслужили в поліції.

За дорученням начальника в поліції проведуть ревізію всіх земельних ділянок, які перебувають на балансі управління. Хоче шукати інвесторів для забудови. Адже 300 сімей перебувають у черзі на житло.

— Попри гостру проблему з житлом, ми вирішили відмовитися від дев’яти гектарів в районі урочища Сосонки, — запевнив начальник поліції. — Вважаємо, що не можна будуватися в такому трагічному місці. Будемо просити в міської влади знайти нам іншу ділянку в межах міста відповідно до плану забудови.

Тривожні кнопки вже працюють, потрібні ще камери

В області поліція успішно реалізовує низку проєктів: «Поліцейський офіцер громади», системи відеоспостереження «Безпечна Рівненщина», створення фронт-офісів у всіх підрозділах поліції.

— 12 поліцейських офіцерів громади почали працювати цього року, — каже Олексій Камишанський. — Готуємо меморандуми ще для двох — в Острозькій та Корецькій громадах. Громади зацікавлені також і у впровадженні програми «Безпечна Рівненщина», тож у тій чи іншій мірі виділяють на неї кошти. Йдеться про встановлення вуличних відеокамер спостереження з функцією розпізнавання облич.

За словами начальника поліції області, загалом на проєкт потрібно 7 мільйонів гривень. Цього року планують залучити хоча б 2-3 мільйони.

У 26 лікарнях області запрацювали тривожні кнопки. Їхнє обслуговування обходиться закладам в 300 гривень на місяць. На виклики виїздить поліція охорони.

— За період, відколи встановили кнопки, було 40 викликів. Жодного факту завдання тілесних ушкоджень лікарям, — стверджує п. Камишанський.

Про карантин і вакцинацію

Поліція долучилася до боротьби із коронавірусною інфекцією. Зважаючи на те, що біля діючих центрів вакцинації великі черги, вирішили облаштувати такий центр і в приміщенні Головного управління Нацполіції. Це стало можливим за підтримки Державної установи «Територіальне медичне об’єднання МВС України по Рівненській області», а також у співпраці з департаментом цивільного захисту та охорони здоров’я Рівненської ОДА.

— Під час пандемії, у складний для всієї країни час, ми намагаємось допомогти бажаючим отримати щеплення від коронавірусу, відкривши пункт вакцинації у приміщенні ГУНП, — пояснив Олексій Камишанський. — Хочу зазначити, що 97% особового складу вакцинувалися. Це важливо, адже більша частина з них заступають на патрулювання та працюють безпосередньо з населенням.

З думкою про майбутнє

У вересні поліція впровадила пілотний проєкт «Корпус майбутніх поліцейських» — і для належного патріотичного виховання підростаючого покоління, і для популяризації серед молоді роботи поліцейських. Школярі ознайомлюються із роботою поліцейських і проходять відповідні тренінги та навчання — жоден з тих, хто зацікавився проєктом, не покинув навчання.

Про історичні цінності

У Рівному буде пам'ятник репресованим. Ініціатор його створення — начальник Нацполіції області Олексій Камишанський.

— Ідея виникла, коли почав вивчати історії репресованих жителів і зрозумів, що долі їм ламали в тому числі люди, які працювали у будівлі сучасної поліції, — пояснив Олексій Камишанський.

Монумент, висотою понад 3,5 метра, буде виготовлено із білого вапняку. А створює його рівненський скульптор Петро Подолець. Це буде стела у формі хреста. Розмістять монумент репресованим біля обласного управління Нацполіції області на розі вулиць Пушкіна та Хвильового. Наразі вже тривають підготовчі роботи.

Дарина Гузенкова.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також