У Рівненській громаді затвердили план заходів з відзначення Дня пам'яті та примирення та 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Керівниця управління культури Наталія Лозовська надала Суспільному перелік цих заходів та локацій, де вони пройдуть.
7 травня
Сьогодні в Квасилові на Центральній площі о 10:00 пройде мітинг-реквієм.
О 12-й годині у Рівному в терцентрі соціального обслуговування вшановуватимуть ветеранів Другої світової війни, все відбуватиметься за запрошеннями.
8 травня
На Меморіалі вічної слави на вулиці Київській о 10:15 відбудеться флешмоб "Повертайся живим". Там ветерани та представники влади покладатимуть квіти.
На Алеї Героїв кладовища "Нове" об 11:00 вшанують пам'ять Героїв Небесної Сотні, загиблих Героїв АТО. Там відбудеться панахида та покладання квітів.
У Рівненському краєзнавчому музеї о 13:00 стартує тематична експозиція "Рівненщина в роки Другої світової війни".
На Майдані Музики біля органного залу о 22:00 відбудеться мистецько-патріотична акція "Перша хвилина миру".
9 травня
Майдан Магдебурзького права біля міської ради - о 10:15 відбудеться урочисте покладання кошиків живих квітів до пам'ятного знаку "Загиблим за Україну".
На майдані Незалежності з 10-ї до 18-ї години проходитимуть тематичні виставки:
"1939-1945. Пам'ятаємо! Перемагаємо!"
"Українська Друга світова"
Об 11:00 на військовому меморіалі кладовища Дубенське вшановуватимуть подвиг переможців нацизму у Другій світовій війні. Там відбудеться мітинг-реквієм "1939-1945. Ніколи знову".
Що відомо
У 2021-му українці вшосте відзначатимуть 9-го травня свято, що має повну офіційну назву – “День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні”. Так його назвали відповідно до ухваленого 9 квітня 2015 року Верховною Радою України закону “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 — 1945 років” в рамках пакету законів про декомунізацію. Вперше відзначили його офіційно у 2016-му. До того свято називалось “День Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років ”.
Читайте також
Перший День Перемоги у Рівному. Як його описали в газеті "Червоний прапор"
Пагорбу слави у Рівному – 35. Що залишилось, а що зникло з меморіалу
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки