39 депутатів Рівненської обласної ради приїхали нині з районів на позачергову сесію, щоб дружно передати привіт прем’єру Гройсманові і спікерові Парубію – прийняти звернення до Кабміну та парламенту. Оскільки обранці, які вважали позачергову сесію марною тратою часу, не прийшли, критикувати звернення взявся лише чиновник Юрій Приварський. Та й то, коли вже всі присутні одноголосно проголосували. У результаті з «газового» звернення перетворилося на «плач Ярославни» з вимогами скасувати все і зразу.
Рівненська обласна рада могла б нині і не збиратися. Проголосоване звернення матиме у столиці такий самий успіх, як приблизно і пост котрогось з присутніх на сесії у Facebook. І депутати, які вже прийняли кільканадцять звернень щодо закону про видобуток бурштину, знають це ліпше за інших.
Проте головне для депутатів-ініціаторів у нинішньому зібранні було не звернення, а саме зібрання, бо про нього розкажуть у всіх ЗМІ. Мовляв, «ми за людей», а от Нацкомісія чинить антинародно, як заявив Микола Кучерук з трибуни. У результаті на позачерговій сесії проголосували за звернення, більш схоже на «братську могилу». До вимог скасувати абонплату за підключення до системи газопостачання, звільнити членів Нацкомісії та провести відкритий конкурс додали ще кілька пунктів «про запас».
Єдиний представник "Конкретних справ" у залі Анатолій Грисюк попросив додати вимогу про скасування плати за приєднання до електричних мереж, що коштує нині 3200 грн. за кіловат. Радикал Сергій Свисталюк наполіг, аби у зверненні було ще два пункти: оприлюднити розрахунки тарифів на газопостачання, аби можна було вирішити, як їх знизити. А також звернутися до Генпрокатури та НАЗК, щоб ті розслідували, чи Нацкомісія діяла законно. Також включили прохання депутата УКРОПу Леоніда Назарчука, аби ліміт споживання електроенергії на місяць за дешевшою ціною обмежувався не 100 кВт/год.,а 250 кВт/год.
Не встигли проголосувати за це звернення, як голова фракції «Батьківщина» Микола Кучерук, якого, між іншим, недавно повернули на посаду керівника обласного осередку партії, анонсував на наступну сесію звернення до центральних органів влади з вимогою повернути у власність територіальних громад газові мережі, які свого часу безкоштовно передавали облгазам. Заявив, що приватні підприємства-постачальники газу тепер на цих мережах заробляють за рахунок тарифів для населення і при цьому нічого не модернізують. Після другого за коротку сесію виступу пана Кучерука перший заступник голови Рівненської ОДА Юрій Приварський, який зазвичай лише посміхається, слухаючи обговорення депутатів, не витримав. - Трошки схаменімося, - риторично звернувся до присутніх у залі пан Приварський. –Роздати мережі всім – відповідального не буде. Можна роздати все, але чи такими рішеннями, за популізмом, ми не ставимо під загрозу функціонування енергонебезпеки держави? Не втрачаймо здорового глузду за бажанням сподобатися людям, які вас обирали. Позачергове тривало недовго – приблизно за годину депутати розійшлися. Проте не надовго, зважаючи на темпи роботи деяких фракцій. Цілком ймовірно, що до чергової сесії облради, яку планують на червень і на якій таки вирішуватимуть питання, що впливають на життя мешканців області, обласні депутати зберуться раніше. Погомоніти про політику.