Призовник звинуватив військкомат у фальсифікації документів

3793 1

Ми у соцмережах:

Призовник звинуватив військкомат у фальсифікації документів

Підробка документів і штамп "придатний до служби". На Рівненщині армійський скандал. Призовник з хронічними хворобами стверджує, що документи про придатність до служби сфальшували у місцевому військкоматі. Чоловіка відправили до війська. Але служити він не зміг.

26-річного Богдана Шевчука з Острога призвали до армії на початку жовтня 2018. Відслужив у війську він всього три місяці, повідомляє в ефірі телеканалу Інтер журналістка Сніжана Сидорук та розповідає подробиці. .

- Вся моя служба заключалася, по-моєму, днів 15-16 в частині, якщо брати з полігоном - це все не рахуючи санчастини. Переніс бронхіт, пневмонію, - говорить Богдан Шевчук, житель Острога.

Богдан і досі не може зрозуміти, як опинився в армії. Напередодні призову йому встановили діагноз "хронічний бронхіт". З такою хворобою у війську не служать. До того ж майже 20 років тому у Богдана виявили захворювання крові.

- Хронічна тромбоцетопенічна пурпура. Оце з цим діагнозом нам дали оцей медичний висновок і встановили йому на 5 років. По 2004 рік з 1999 - це дитина-інвалід, - говорить Світлана Шевчук, мати Богдана Шевчука.

Майже на десять років хвороба відступила. Однак в армії, розповідає Богдан, недуга знову нагадала про себе. Почалися висипання й кровотечі. Чоловік каже - у війську ледь не вмер. І дякує лікарям Харківського госпіталю, що врятували.

- Доктор до мене приходить і каже: ви знаєте, я вас буду відправляти додому. Каже, я вас не списую, я роблю те, що мали зробити ваші лікарі, - говорить богдан Шевчук, житель Острога.

Мати Богдана впевнена - документи сина, як призовника, сфальшували. У місцевому ж центрі комплектування та соціальної підтримки всі звинувачення відкидають.

- Ми йому під його особистий підпис вручили повістку на явку на медичну комісію і з подальшим на відправку на військову частину. Ніяких документів про інвалідність про інші хвороби він не представляв, - говорить Іван Якубенко, т.в.о військового комісара Острозького районного центру комплектування та соціальної підтримки.

Військові запевняють: хворих до армії ніхто не бере.

- За ті фальсифікації, які були оприлюднені, військове відомство відповідальності не несе. Дані довідки видавалися лікарнями, - говорить Анатолій Прошин, речник оперативного командування "Захід".

Наприкінці лютого обласна медико-соціальна експертна комісія знову підтвердила інвалідність Богдана. Присвоїли третю групу. У пошуках винних мати Богдана звернулася до поліції.

-  Поліцейські за цим фактом розпочали судове розслідування за ч. 1 ст 366 КК України. Тобто, службове підроблення, - говорить Марія Юстицька, прес-офіцерка поліції Рівненської області.

- Хай подають в суд, якщо буде визнана вина когось з працівників чи військовослужбовців територіальних центрів - вони будуть притягнуті до відповідальності, - говорить Володимир Савчук, юрист Рівненського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Родина Шевчуків планує скористатися порадою і піти в суд. На Богдан тим часом чекає довготривала реабілітація.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також