Ремонт обласної бібліотеки: згадали, що в підвалі — бомбосховище

1192 0

Ми у соцмережах:

Ремонт обласної бібліотеки: згадали, що в підвалі — бомбосховище

Ніяк не завершиться ремонт обласної бібліотеки, що у парку на Лебединці в Рівному. Спочатку планували завершити його у 2018, згодом — наприкінці 2019. Та не встигли — і на цей рік роботи вистачає. Зовні, щоправда, вже помітно, як оновлюється ця раніше стара і обшарпана будівля, на реконстукцію якої витратять 18 мільйонів гривень.

Віталій Кардаш, начальник департаменту будівництва та архітектури Рівненської ОДА, розповів, що уже встигли відремонтувати дах, утепливши його мембраною, повністю замінити систему опалення та вікна, утеплити фасад та встановити ліфт.

— Проте в ході реконструкції виникли труднощі, — каже Віталій Кардаш. — Під підвалом бібліотеки є ще протирадіаційне укриття, яке теж потрібно привести в нормальний вигляд. Окрім того, відповідно до норм протипожежної безпеки металеві стелажі, де зберігається література, мають бути оброблені спеціальною вогнестійкою фарбою. А це величезний обсяг роботи з огляду на те, наскільки великим є книжковий фонд бібліотеки. Також маємо впорядкувати територію навколо.

Не випадково в бібліотеці під час реконструкції облаштували ліфт, бо хотіли зробити так, щоб бібліотечний простір був доступний для людей з обмеженими можливостями. З такою ж метою біля бібліотеки створили автомобільну стоянку на 5 місць. Щоправда, як помітили рівняни, на майданчику, залитому асфальтом, ставлять автомобілі хто завгодно, тільки-от автомобіля людини з інвалідністю тут не побачиш.

Валентина Ярощук, директор Рівненської обласної бібліотеки, розповіла, що незабаром на цій парковці з’являться знаки, які вказують на призначення її для людей з інвалідністю:

— Проте навіть якщо й з’явиться відповідна розмітка, то я не впевнена, що наші люди дотримуватимуться правил і не ставитимуть авто на місця, призначені для людей з інвалідністю. Бо за це немає таких штрафів, як за кордоном. Так, мешканці прилеглого будинку скаржаться на стоянку, але чи подобалося їм, що до її облаштування автомобілі ставили просто на газон?

Дарина Гузенкова.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також